Skocz do zawartości

Bootowanie Dyskietki 1,44 I Cd-rom Z Grub'a


Marian z Butelki

Rekomendowane odpowiedzi

:ph34r: Mam specjalnie przygotowaną dyskietkę z MS-DOS 6.22, partycję 600MB na FAT i moje ukochane 2 gry Mortal Kombat 3 i Tie Fighter :D których nie można odpalić nawet spod 3.11... tylko spod DOSa, mało tego - TIE wymaga 590K konwencjonalnej więc to wcale nie takie proste :D

 

No i żeby sobie ułatwić życie (i nie ustawiać bootowania w BIOSie z dyskietki, bo muszę ją wyciągać :P) chciałem zaimplementować to do GRUBa. To samo z CD-ROMem - jeżeli wiecie jak, to piszcie.

 

W tej chwili mam WinXP na HDD0, FC6 i F7 na HDD1 i GRUBa w Boot Sectorze HDD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o gry i masz Windows, to na Twoim miejscu spróbowałbym z DOSbox -> http://dosbox.sourceforge.net/news.php?show_news=1

Tie Fighter jest wspierany http://dosbox.sourceforge.net/comp_list.ph...h=tie%20fighter i Mortal Combat 3 też http://dosbox.sourceforge.net/comp_list.ph...39&letter=M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to już za sobą - lag, laga, lagiem pogania niestety. Zero płynności, problemy z dźwiękiem. Czysty DOS to po prostu czysty DOS i żaden emulator temu nie dorówna :) Mam jeszcze iMACa 233MHz z OS X, też mógłbym bawić się emulatorem... ale emulator PPC na moim Athlonie XP 2800+ z 1GB RAMu chodzi wręcz gorzej, niż Maczek 233MHz 128SD-RAM :)

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Abstrachując, jeżeli ktoś wie jak to zrobić to będę wdzięczny. Jeżeli nie, to też nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ph34r: Mam specjalnie przygotowaną dyskietkę z MS-DOS 6.22, partycję 600MB na FAT i moje ukochane 2 gry Mortal Kombat 3 i Tie Fighter :D...

Chyba czegos nie rozumiem - ale dlaczego uparles sie zeby bootowac z dyskietki?

 

Wrzuc system (w tym wypadku DOS 6.22) na ta 600MB partycje i bootuj bezposrednio z niej... dodanie partycji DOS do GRUBa to juz zaden problem. Do czego Ci ta dyskietka, czekasz az zaczna padac na niej sektory?... ;)

 

BTW - wyciagniecie 620kB RAMu pod 6.22 to nie problem :)

 

Chyba, ze chodzi o cos jeszcze innego...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dodanie tej partycji to nie problem... :) chodzi mi o to żeby WIEDZIEĆ jak dodać Floppy i CD-ROM :) no po prostu, czysta, linuksowa ciekawość.

 

Jeżeli chodzi o 620KB to jest problem... na nowszych maszynach są problemy z EMM386 i HIMEM. Mam tylko 24KB HMA... co utrudnia wywalenie tam np mscdex, mouse i smartdrv (każdy jest pamięciożerny, w granicach 20 - 30 KB na program.)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym grubem odpalającym floppa nie próbowałem jeszcze, ale wnioskując z dokumentacji gruba (/usr/share/doc/grub) cytuje za komentarzami z menu w /examples

 

# For booting Windows NT or Windows95

title Windows NT / Windows 95 boot menu

rootnoverify (hd0,0)

makeactive

chainloader +1

# For loading DOS if Windows NT is installed

# chainload /bootsect.dos

 

spróbój (hd0,0) zminienić na (fd0,0) a reszta z przykładu - odkomentuj co potrzebujesz i spróbój może ruszy.

Nie przejrzałem całości dokumentacji czy może jest jakaś inna metoda. Co do cdromu, w dokumentacji mojej wersji jest to nadal w pliku TODO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...