Skocz do zawartości

Nietypowy Problem Z Add/remove Programs


freezer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak próbuje uruchomic w Fedorze5 Add/Remove Programs Center to wyskakuje mi blad o tym ze niemoze uzyskac listy dostepnych programów.. nie wiem jak to naprawic... jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o pomoc ... podejrzewam ze to cos zwiazanego z configuracja repozytoriów ale moge sie mylic... bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że to coś związanego z configuracją repozytoriów ale moge się mylić...
... i chyba sie mylisz (chociaz repozytoria tez mozesz miec zwalone...) na dzien dobry komunikat ten oznacza raczej calkowity brak polaczenia z siecia.

Nie zablokowales za duzo na firewall'u? Nie uzywasz proxy?

Bez sieci i dostepu do repozytoriow nie uruchomisz tego programu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tej Fedorze trzeba miec dostep do sieci zeby cokolwiek doinstalowac ??
Niestety, przy uzyciu tego programu - wlasnie tak.

Do lokalnego doinstalowywania pakietow np z plyty (po utworzeniu lokalnego repo z tej plyty - dzieki za zwrocenie uwagi na niedopowiedzenie rafalzaq) sluzy

yum localinstall *.rpm

lub stary, dobry

rpm -i *.rpm
rpm -ivh *.rpm
rpm -Uvh *.rpm

itd...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dopisze do tego watku bo nie widze potrzeby zakladania nowego

Mam podobny klopot.

Zainstalowalem FC5 a teraz chce podlaczyc neostrade i tu klopot.

Przy próbie instalacji sterowników do modemu wyrzuca mi komunikat, ze nie mam zainstalowanego kompilatora cc lub cl lub cos w ten desen.

Nie wiem jak doinstalowac ten pakiet.

Próbowalem przez dodaj usun programy - komunikat j.w.

Próbowalem z rpm na plycie ale nie udaje mi sie bo nie wiem jakie paczki rpm (jak wskazuje dowolna z poczatkiem gcc to wyswietla komunikat bledu i tak jestem w kropce. Nie moge auytomatycznie zainsyttalowac brakujacych programów bo nie mam sieci nie mam sieci bo nie moge zainstalowac odpowiednich modulów

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki komunikat błędu otrzymujesz. Byłoby dobrze gdybyś miał te pakiety

compat-libgcc-296-2.96-135
compat-gcc-32-c++-3.2.3-55.fc5
compat-gcc-32-3.2.3-55.fc5
compat-libstdc++-33-3.2.3-55.fc5
compat-libstdc++-296-2.96-135
compat-gcc-32-g77-3.2.3-55.fc5
compat-libf2c-32-3.2.3-55.fc5

Te z płyty są oczywiście starsze. Ja bym je przekopiował na twardy dysk, do swojego domowego katalogu a później

 rpm -ivh nazwa pakietu --test

Porównujesz to co ci wyświetli z tym co masz na dysku.Masz spełnione zależności wtedy dajesz rpm -ivh nazwa pakietu.Są niespełnione to szukasz dalej.Na przyszłość podawaj więcej informacji bo nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak jak mi radi lone_wolf jednak jak na razie poddałem się.

Co chwila pojawia mi się komunikat, ze brak jakiegos pakietu dla spełnienia zalezności.

Czy jest jakaś metoda w FC5 aby jednak zainstalowac wszystko z płyty i do tego aby Linux sam rozwiązał zalezności - w katalogu z rpm na DVD sa przeciez wszystkie paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak jak mi radi lone_wolf jednak jak na razie poddałem się.

Co chwila pojawia mi się komunikat, ze brak jakiegos pakietu dla spełnienia zalezności.

Czy jest jakaś metoda w FC5 aby jednak zainstalowac wszystko z płyty i do tego aby Linux sam rozwiązał zalezności - w katalogu z rpm na DVD sa przeciez wszystkie paczki

Napisz czy masz już Neo..

Co do kwestii poruszonej z local repo to już szukam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

localinstall tez potrzebuje polaczenia dlatego zostaje rpm.

To nie jest prawda, przynajmniej nie cala ;) Wystarczy w internetowych repozytoriach dac "enabled=0", potem createrepo z DVD albo innego katalogu, potem wpisy w /etc/yum.repos.d/jakies_tam_lokalne.repo i bedzie dzialac. Problemy sa wtedy, gdy repo jest w sieci a sieci brak ;)

 

Sadze, ze w ten sposób da sie równiez bez problemu doinstalowac gcc z CDków czy DVD bez martwienia sie o zaleznosci.

 

[Edit] aha, wtedy juz nie localinstall tylko normalnie yum install gcc\*

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rade WalDo (...)

No to local install by WalDo ;) Wg mnie to powinno wygladać tak:
  1. wchodzisz do /etc/yum.repos.d
  2. w każdym pliku *.repo jak natrafisz na linijkę enabled=1 (czyli repo będzie aktywne w czasie aktualizacji) zmieniasz na enabled=0 (yum nie będzie szukać tego repo)
  3. potem montujesz DVD (jeśli masz instalkę na CDkach to najlepiej jeśli byś zgrał do jakiegoś katalogu)
  4. potem tworzysz (jako root "su<spacja> - ") repo yuma na zainstalowanym DVD czyli np. createrepo /media/dvd
  5. potem w /etc/yum.repos.d tworzysz plik o naziwe np. lokalne.repo o zawartości np.
    [lokalne]
    name=lokalne
    baseurl=file:/media/dvd
    enabled=1
    gpgcheck=0

  6. płytka oczywiście cały czas w napędzie (miało być łopatologicznie ;))
  7. no i teraz jako root: yum install gcc\*
Daj znać jak poszło, jakby co to będziemy kombinować dalej

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...