Skocz do zawartości

Linterm


kamil.pawelak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem w końcu poznać opinię userów tego forum o mojej koncepcji budowy własnej dystrybucji, którą to powoli wcielam w życie ;) Distro leży na moim dysku i przechodzi betatesty (różnie wypdają narazie - wiadomo, jak to jest kiedy się robi prawie wszystko samemu ;))... czekam na Wasze opinie, pomysły, uwagi, propozycje, krytykę!!! pozdr i z góry dzięki za zainteresowanie :]

 

http://linterm.wikidot.com/

 

LinTerm jest polską dystrybucją linuksa tworzoną przez Kamila Pawelaka. Jest to dystrybucja typu livecd z możliwością instalacji na dysku. LinTerm pozbawiony jest środowiska graficznego i pracuje wyłącznie w środowisku tekstowym oraz korzysta tylko z oprogramowania pod konsolę. Przeznaczony jest on dla użytkowników, którzy lubią pracować w terminalu oraz dla tych którzy chcą się nauczyć podstaw linuksa, a także do ratowania padniętego systemu. Zalętą LinTerm jest jego szybkie i niezawodne działanie oraz możliwość instalacji i korzystania nawet na bardzo słabych komputerach. Korzysta on domyślnie z systemu plików z dziennikiem ext3, lecz możliwe jest również wykorzystanie reiserfs, xfs, jfs i wielu wielu innych. Dystrybucja ta posiada własny system pakietów o nazwie plt, a do ich zarządzania służy menedżer pakietów … . LinTerm i większość programów w nim zawartych rozpowszechniana jest na zasadach Powszechnej Licencji Publicznej GNU GPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzie coś więcej niż strona informacyjna, jak będzie można potestować to mogę wyrażać opinię. Teraz na podstawie info w necie ciężko mi jest coś powiedzieć o distro ;)

Osobiście lubię konsolę, ale takich distro jest już sporo (ja używam w przypadkach awaryjnych Slaksa). Z tego co widzę jedyną zaletą Twojego distro jest obsługa języka polskiego, co pod konsolą nie jest chyba najważniejsze.

Chyba, że masz zamiar dołączyć w swoim distro programy umożliwiające obsługę pod konsolą np. multimediów (muzyka, radio internetowe, filmy), komunikatorów (jak np.ekg), radia internetowego itp. Ale z tego co piszesz to Twoje zamierzenia są inne.

Jeśli to ma być tylko tyle ile podałeś w opisie, to jeszcze raz powiem, że jest już Slax Frodo Edition a każdą inną dystrybucję można odpalić również w trybie tekstowym - wystarczy przekazać odpowiedni parametr do kernela.

Nie rozumiem więc jaki jest cel tworzenia nowego distro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze masz zamiar dolaczyc w swoim distro programy umozliwiajace obsluge pod konsola np. multimediów (muzyka, radio internetowe, filmy), komunikatorów (jak np.ekg), radia internetowego itp.

 

oczywiscie ze TAK!!! ;) to ma byc konsolowy desktop ;) dziekuje za wypowiedz... jak mialbys jakis pomysl, porade to prosze sie nia podzielic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...