Skocz do zawartości

Instalacja Reczna Fedora 6


pkoper

Rekomendowane odpowiedzi

Chce nauczyc sie troche bardziej Linuksa, i wpadlem na pomysl by sprobowac zainstalowac recznie tz. samemu zrobic system plikow zainstalowac podstawowe pakiety itd. I teraz mam pytanie, ktore sa tutaj bardzo wazne.

 

1)Mam przygotowane partycje. I w jaki sposob najlepiej zainstalowac tam podstawowe pakiety? Przez chroot czy moze normalnie przez rpm(jakas opcja instalcji co zmieni katalog instalacji?)? Dodam, ze mam prosta dystrybucje ratunkowa, ktora moglbym sie posilkowac...

 

2)Konfiguracja, czy wszystko po instalcji bedzie skonfigurowane i co bym musial skonfigurowac. Na pewno fstab. Czy devfs, ptsfs, procfs same sie utworza czy trzeba jakos je utworzyc przez jakies polecenia?

 

3)Co z GRUBem? Czy przy instalacji da sie tak zrobic by urchamial sie tylko Linux i nie bylo mozliwosci wyboru czegos innego czy trzeba instalowac GRUB'a...

 

4)Jakie pakiety sa mi potrzebne do urchomienia systemu Linux w trybie tekstowym z dzialajacym internetem (dalsze pakiety doinstalowane zostana poprzez yum)

 

Na pewno: kernel, kernel-devel, yum, networkmenager, bash, grub, fedora-release, tar, rpm, buildrpm, .... ( co jeszcze?)

 

5)Pytanie dodatkowe czy jest jakas opcja by yum nie kasowal sciagnietych pakietow, tylko pozostawial je w /tmp?

 

Normalnie probowal bym bez zakladania tego tematu, tylko chce to testowac na swoim komputerze w wypadku niepowodzenia bede mial na dwa dni po komputerze... dlatego pytam, by miec pewnosc, ze na conajmniej 80% uda mi sie wykonac moj pomysl. Szukalem w internecie ale mam jeszcze watpliwosci wiec wole zapytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja tez tak chcialem zainstalowac fedore, niestety nie da sie. Instalacja serwerowa ktorej ja potrzebuje zabiera okolo 1170 MB a podczas recznej instalacji Slackware okolo 300 MB. Moze ktos wie co mozna usunac z fedory? Nie wiem czemu ale instaluja mi sie takie pierdoly jak aspell ..... , ktory oczywiscie usunalem pozniej rpm -e ... bo na nic mi to nie jest potrzebne a zajmuje tylko miejsce. Samba tez kwalifikuje sie to wylotu. Moze ktos podac liste najbardziej niepotrzebnych paczek zainstalowanych w systemie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podac liste najbardziej niepotrzebnych paczek zainstalowanych w systemie?

Troche sliskie to pytanie ;)

 

Jesli to serwerek to na pewno mozesz wywalic wszystkie srodowiska graficzne (co powinno pociagnac za soba wywalenie wszystkich aplikacji pracujacych z gui) - w instalatorze jest chyba dostepna taka opcja?

 

Ja po instalacji wywalam jeszcze wiekszosc develi ktore instaluja sie domyslnie...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy instalacji systemu wybieram to co potrzeba na serwer, a kde, gnome, multimedia, rozrywka itp. pomijam w instalacji ale i tak instaluje sie przykładowy wredny aspell który widocznie nie nalezy do tamtych kategorii, oprocz niego inne malo przydatne na serwerze smiecie. Dodam ze instaluje Fedore w trybie tekstowym.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...