Skocz do zawartości

Ipla W Fedorze 12


Jony

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie zainstalować iplę lite, ale gdy uruchamiam iplalite.air to pojawia się na chwilę okienko z paskiem "Trwa przygotowanie instalacji" i nagle wszystko znika. W f11 ipla zainstalowała się bezproblemowo. Czy komuś udała się ta sztuka w najnowszej fedorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z konsoli:

Application crashed with an unhandled SIGSEGV
Crashlog has been dumped in /tmp/airCrashLogs/1218_1714_WydGEh

Wynik rpm -qa | grep air:

adobeair-1.5.3-9120.i386
pycairo-1.8.6-2.fc12.i686
cairomm-1.8.0-2.fc12.i686
cairo-1.8.8-3.fc12.i686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem ja znalazłem taki temat z rozwiązaniem http://forums.adobe.com/message/2378344 . W w tym pliku log chyba nic konkretnego nie znajdziemy, ale może spróbuj jak ktoś tam radził zainstalować wersję 2 beta stąd http://labs.adobe.com/downloads/air2.html . Potrzebujesz Adobe AIR 2 Runtime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na f12 ten problem że ipla niechciała się instalować i odinstalowałem Adobe Air i się poddałem, potem znalazłem polecenie

 

mv /etc/opt/Adobe/certificates/crypt /etc/opt/Adobe/certificates/crypt_bkp

 

zainstalowałem tą wersje Adobe Air zwykłą i ipla się zainstalowała i działa wszsystko caly opis na blogu >>Linux Fedora 12 ipla instalacja<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei problem z Iplą, a konkretniej u podstaw - z instalacją Adobe AIR. Używam systemu x64, więc musiałem doinstalować parę rzeczy by spełnić wymagania instalatora. Kiedy spełniłem jego żądania odnośnie bibliotek, instalator nie rusza, ponieważ:

 

(setup:2618): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "clearlooks",

 

I tyle. Próbowałem instalować AIR 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Ipla się zainstalowała i działa, choć czasami dziwnie obraz ucina do połowy (robi się czarny), ale może to wina samej aplikacji.

 

U mnie działa OK wszystko z obrazem, może coś od karty graficznej zależy ja mam Ati X1950 Pro, i lepiej teraz chodzi mi wszystko w ipla niż na f11 bo tam miałemy jakieś artefakty w obrazie czasami a tu OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na f12 ipla działa dużo lepiej niż na f11. Na adobreair-1.0 obraz migał, czasami pojawiały się czarne pasy do tego klatkowało. Teraz na wersji 1.5 nie ma większych problemów. Wczoraj oglądałem mecz na jakości EXTR i kiedy ogląda się na pełnym ekranie to faktycznie jakieś pojedyncze czarne kwadraty na chwilę się pojawiają. Jeszcze mogłoby być trochę bardziej płynnie i trochę mniejsze obciążenie procesora, ale i tak jest spory postęp. Siedzę na sterowniku nouveau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cóż - o ile sama instalacja Ipli przeszła gładko, tak reszta nie działa już tak fajnie. Ipla wiecznie łączy się z serwerem i połączyć nie może. Wyczytałem na ich helpie o gnome-keyring lub kwallet w zależności od środowiska. Niestety po uruchomieniu daemona gnome-keyring dostaję coś takiego:

 

I/O warning : failed to load external entity "/etc/opt/Adobe/certificates/crypt//config.xml"
Unable to parse Document: /etc/opt/Adobe/certificates/crypt//config.xml. 
Unknown desktop manager, only Gnome and KDE are supported

 

Używam XFCE, więc po części komunikat idzie zrozumieć. Niemniej nie myślałem że od GNOME do XFCE aż taka niby daleka droga, by apps odmówił posłuszeństwa. Czy ktoś uruchomił Iplę na XFCE lub innym managerze okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych środowiskach niż gnome i kde trzeba wyeksportować jakieś zmienne systemowe, chyba export GNOME_DESKTOP_SESSION_ID=1 , export GNOME_DESKTOP_SETTINGS=1 i jeszcze jakieś jak nie będzie działać. Wpisz te polecenia w google to znajdziesz kilka takich tematów. Ipla jest dosyć zasobożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i innym pomagały te ustawienia... Mnie nie :-(

I/O warning : failed to load external entity "/etc/opt/Adobe/certificates/crypt//config.xml"

Unable to parse Document: /etc/opt/Adobe/certificates/crypt//config.xml.

Unknown desktop manager, only Gnome and KDE are supported

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...