Skocz do zawartości

Fedora Vs Slackware


Kamills

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie przesiąść się z fedorki na Slocka i czy slock ma jakieś forum polskie

http://forum.slackware.pl/ - korzystanie z google nie kosztuje za dużo wysiłku...

Nie poradzę Ci z tym czy się przesiąść, każdy lubi co innego:P Ja korzystam z Fedory i czasami z Ubuntu, ze Slackiem nie miałem jeszcze styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem się kiedyś pobawić slackiem (to było kilka miesięcy temu) no i efekty były słabe (teraz jakbym sobie zainstalował to by może to lepiej chodziło)

jeśli jesteś dość zaawansowanym urzytkownikiem linuksa to możesz sprubować

przedewszystkim w slacku jest dużo żeczy konfigurowana z konsoli

 

a tak przy okazji czy jest coś takiego w slacku jak yum w fedorze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem ze Slacka dość długo, nie mogę stwierdzić, że jest trudny w konfiguracji, nic nie można mu ująć. Oczywiście jeśli ma się google.

 

W Fedorze fascynuje mnie to, że ciągle pojawia się coś nowego, wdrażane są nowe technologie, programy są zawsze w najnowszych wersjach, a żeby pojąć wszystkie zmiany trzeba się nieco dokształcać (oczywiście przeciętny user nie musi tego robić).

 

W Slackware niby istnieje gałąź current (o ile nie przekręciłem nazwy), ale to nie to samo... Dostępne tam zasoby na pewno nie są tak aktualne. Zawsze denerwowało mnie, że wszystko co się stanie w tej dystrybucji zależało od jednego człowieka (nie wiem jak jest teraz), w Fedorze istnieje coś takiego jak community smile.gif Jak popracujesz, to możesz sam zdecydować, jak będzie system w przyszłości wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys przez 2-3 lata uzywalem Slacka i przesiadlem się na niego z redhata chyba wersji 7. Zawze uważałem tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT za najlepszego. Po prostu wsztsko w nim działało i zajął bym się nim dłużej jednak mało serwerów dedykowanych ma możliwość instalacji tego systemu. Na serwerach dedykowanych króluje RedHat, CentOS i wlasnie fedorka. Dlatego ostatnio poznaje wlasnie dystrybucje oparte o RPMy.

 

Sumując to polecam Slacka do nauki (_linuxa_ → Linuksa) ORT.

 

ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest to dystrybucja zdechła... Nic się ciekawego nie dzieje, autor na wszystko narzeka (swoją drogą trzeba gościa podziwiać... walka z chorobą i rozwój disto), nie ma managera pakietów(tgz to parodia). Ogólnie dno... choć kiedyś używałem wersji 9.1 i myślałem, że byłem zadowolony, aż do czasu kiedy wypróbowałem fedorę tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest to dystrybucja zdechła... Nic się ciekawego nie dzieje, autor na wszystko narzeka (swoją drogą trzeba gościa podziwiać... walka z chorobą i rozwój disto), nie ma managera pakietów(tgz to parodia). Ogólnie dno... choć kiedyś używałem wersji 9.1 i myślałem, że byłem zadowolony, aż do czasu kiedy wypróbowałem fedorę tongue.gif

CYTAT (Gryhild @ 21.12.2005 - 06:10)

Tam jest coś do zarządzania tymi paklietami, tylko zapomniałem jak to się nazywa 

 

Czyżby Slackpkg?

Slackpkg, swaret, slapt-get

 

A to co adios o niej wygadujesz ... nie jesteś czasem przemęczony czy co blink.gif

 

Według mnie Slackware nie można porównywać do Fedory ... To systemy o zupełnie innym punkcie widzenia na różne sprawy. Paczki są lekkie i sprawne. Dzięki temu że tworzy te distro jeden człowiek nie bałaganu w rozmieszczeniach plików. Brak zależności sprawia że mamy większą możliwość dostosowywania swego systemu. Większe pole manewru w tym zakresie daje już tylko Gentoo ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...