Skocz do zawartości

Jak Się Pozbyć Grafiki Z Rhel 4?


Piotr_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W czasie instalki RHEL4 ES Update 4 odznaczam zarówno gnome jak i KDE i wszystkie - jak mi się wydaje - applikacje zależące od grafiki, a mimo to dalej mi się instaluje grafika i KDE :(

 

Jak zainstalować ten system bez grafiki?

 

Nie chcę na serwerze trwonić miejsca na nią...

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

 

Piotr_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie instaluj serwera X ??

 

X serwera też nie instalowałem.

 

Aby się jeszcze upewnić, że czegoś nie przeoczyłem zrobiłem jeszcze jedną instalkę :(

 

Tym razem zaznaczyłem tylko development tool (ale oczywiście nie do grafiki) i text based internet.

 

No i niestety grafika jest dalej :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a po instalacji nie możesz tych pakietów usunąć?

 

Pewnie mógłbym, tyle że nie wiem jak.

 

Musiałbym znać przeznaczenie każdego pakietu i ich powiązania, żeby czegoś nie przeoczyć...

Ogólnie dużo grzebaniny z dużym ryzykiem, że coś napsuję i utknę na dłużej na poprawianiu :(

 

Miałem nadzieję, że instalacja w Enterprisie - zwłaszcza w serwerowej wersji - pozwala uzyskać bardziej serwerową instalację...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podczas instalacji zaznaczyć jeden pojedyńczy pakiet posiadający gui i Ci pewnie X'sy wmajstruje w instalke. Najlepiej byłoby przejrzeć przy wyborze pakietów wszystkie grupy i odznaczać ręcznie [zakładam że instalator ma taki rozkład/podział jak Fedora].

 

Po instalce możnaby IMO tak:

rpm -qa > plik i później ten plik cały przelecieć linijka po linijce i sprawdzać, który pakiet X'sów wymaga, ale to zbyt żmudna robota troche ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to uzyskac zaznaczajac w trakcie instalacji opcje "Minimalna". W ten sposób nie tylko zainstalujesz system bez grafiki, ale tez bedziesz mógl pózniej dokonac instalacji tylko tych pakietów, które sa Ci niezbedne do serwera. Takie rozwiazanie moze w znaczny sposób poprawic bezpieczenstwo systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za sugestie :)

 

Poszedłem ścieżką wskazaną przez McGiwer'a.

 

Rzeczywiście opcja minimal nie instaluje mi grafiki, choć o grozo dalej jest parę pakietów związanych z X'em, xorg-x11-cośtam...

 

Ale z tym sobie łatwo poradzę. One tylko sobie chyba leżą.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma nstalacji textowej na samym poczaku

install text

jak w FC

 

Narka

Oczywiscie, ze jest. Jednak instalacja tekstowa da taki sam efekt, poniewaz fakt, ze instalujesz system w trybie tekstowym, nie swiadczy o tym, iz nie mozesz zainstalowac pakietów odpowiedzialnych za srodowisko graficzne. Co wiecej, w trakcie instalacji w trybie tekstowym masz mniejsza mozliwosc wyboru aplikacji, które zostana zainstalowane, bo wybierasz tylko grupy pakietów, a nie jak ma to miejsce podczas instalacji graficznej, poszczególne pakiety.

 

[Edit]

No i nie "install text", tylko "linux text" chciales powiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...