Skocz do zawartości

[faq] Nvdia, Compiz, Aixgl


uosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniewaz gubie sie jeszcze w tym sosie xgl/aixgl chcialem zapytac czy instalacja beryla z repo tak jak to arturek opisal moze spowodowac blad opisywany przez Andrzeja Orkana TUTAJ? Nie wiem czy kompiz to to samo co beryl czy nie? Poprawcie mnie ale wydawalo mi sie, ze z compiz wyszedl qinn a z niego beryl ale to wszystko sa compiz czy nie?

 

Z góry dziekuje za odpowiedz

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no kurcze... w sumie... fiu! fiu! fiu! Fajne - odpaliłem od razu desktop-effects, ale fedorke mam juz po kilku aktualizacjach. Mam też gf 6600...

 

Na razie zauważyłem fajne "obracanie" pulpitu przy przełączaniu tychże, oraz "skakanie" okienek. Jakie jeszcze "fajne" efekty są i gdzie można je ew. załączyć/zobaczyć - pytam w odniesieniu do środowiska KDE. A może przejść na GNOME?

 

BTW: Gdzie i jak sterować ustawieniami tych efektów? Np. przenikaniem?

 

Popróbuj Alt + wciśnięty scroll w myszy na dowolnym obrzarze ZMAKSYMILIZOWANEGO okna - ciekawy efekt chwytania.Ctrl+Alt (left) + LBM - mozna obrac dowolnie szescian pulpitów.Wskaznik myszy w prawym gornym rogu - wyswietla wszystkie otwarte okna na danym pulpicie w miniaturach. Ctrl + Alt + strzałka dól - inny tryb przełącznia pulpitów (aktywny zreszta w normalnym trybie, lecz znacznie mniej efektowny ;) ).To by było chyba wszystko co oferuje Compiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

wlasnie nie ma w repro gset-compiz proboawalem dosintalowac ale ciezko jest duzo zaleznosci, a szkoda bylo by nie co wiecej mozliwosci konfiguracji... mozna bawic sie berylem ale tam juz jest troche za duzo, no i nie udalo mi sie narazie porzadnie go wystartowac (Zawsze musialem przeladowac dekoratora), ale za to wszystko mozna dowolnei skonfigurowac i jest sporo skorek :)

 

do konfiguracji mozna skorzystac z gconf, pozwala na zmane pewnych ustawien compiza, nie wszystkiego ale zawsze to cos (mozliwosc konfiguracji duzel liczby skrotow, jakosci pracy, efektow) tyle ze trzeba dobrze przemyslec zmiany bo ustawienia nie sa tak do konca czytelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam to wynik wykonania polecenia ... ktoś mi powie co to oznacza ??

 

[kagi@localhost ~]$ yum install kmod-nvidia --enablerepo=livna-testing

Loading "installonlyn" plugin

 

 

Error getting repository data for livna-testing, repository not found

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error getting repository data for livna-testing, repository not found

Oznacza mniej wiecej tyle, ze nie masz dostepu do sieci - chwilowo z powodu jakichs problemow z dostepem, problemow z samym repozytorium lub nie masz dostepu do sieci calkowicie - brak sieci w systemie...

Albo masz zwalona konfiguracje repozytoriow.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhmmm.... z siecią to chyba nie ma problemu, zresztą przy wykonaniu

yum install compiz

wszystko gra

a po: yum install kmod-nvidia --enablerepo=livna-testing nie ;/

 

A jeśli mam złą konfiguracje repozytoriów to jak ją zmienić na działającą ??

 

Ok juz sobie poradzilem sorki za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam problem z compizem. Compiza mam zainstalowanego, ale po wpisaniu polecenia compiz dostaje taki komunikat:

 

compiz: Screen 0 on display ":0.0" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
compiz: No manageable screens found on display :0.0
[ania@zeus ~]$

Nie wiem o co chodzi?

Prubowałem uruchomić beryla, ale kiedy go uruchamiam to pojawia się biały pulpit. Da się opracać kostką, ale widać tylko białe i czarne ściany i przykrywki z logiem Fedory?. Co jest nie tak?

Mam karte GF MX 440

Kernela mam takiego: kernel-2.6.21-1.3194.fc7.i686.rpm

 

w ogóle to nie wiem jak się sprawdza akceleracje 3D i sterowniki karty?

Po wpisaniu:

yum install kmod-nvidia --enablerepo=livna-testing

Dostaję odpowiedz

Loading "installonlyn" plugin
Error getting repository data for livna-testing, repository not found
[root@zeus ~]#

 

Prosze niech mnie ktoś oświeci. Za długo byłem w Mandrivie. Tam w sesji 3D dzialal beryl na ustawieniach "Natywnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum install kmod-nvidia --enablerepo=livna-testing

:blink: a co to jest :) dlaczego nie wpiszesz po prostu yum install kmod-nvidia yum sam wybierze sobie odpowiednie repozytorium, no chyba że masz powody do ściągania sterów z livna-testing, o których nie wspomniałeś :) btw. jak już chcesz mieć kombinowane stery to znajdziesz je prędzej w livna-devel. Co do tego compiza to w logu masz napisane, że compiz --replace ale to po instalacji sterowników. Zainteresuj się jeszcze poleceniami glxinfo i glxgears
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej zomer

 

Pierwsze co robisz to instalujesz repo livna, jeśli nie masz oczywiście

rpm -ihv http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm

a potem wpisujesz

yum install kmod-nvidia-96xx

.

Po tym wszystkim powinieneś mieć akcelerację, piszę powineneś ponieważ możesz nie mieć jej bez dodatkowego grzebania w xorg.conf. Co prawda w F7 nie musiałem tego robić ale prawo Murphyego działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nadal problem z compizem. Polecenie

compiz

zwraca

compiz: Screen 0 on display ":0.0" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
compiz: No manageable screens found on display :0.0

Wygląda na to że mam akceleracje, bo:

Polecenie

glxgears

powoduje wyświetlanie okienka z poruszającymi się kołami zębatymi.

Instalacja sterowników poprzez

 yum install kmod-nvidia --enablerepo=livna-testing

to doprowadziło do komunikatu o konflikcie w sterowników nvidia. Podobnie było przy instalacji poprzez

yum install kmod-nvidia-96xx

. Też był konflikt sterowników.

Prubowałem użyć polecenia

gnome-window-decorator & compiz --replace gconf &

To z kolei powoduje zanik obramowań okien i jakby zawieszenie środowiska graficznego KDE.

Próby konfigóracji /etc/xorg.conf kończą sie komunikatem o niemożliwości uruchomienia xservera podczas startu systemu. System tworzy nowy plik xorg.conf z niską rozdzielczością, ale musze wprowadzać dodatkowe rozdzielczości w tym pliku. Może ktoś wie jak się uporać z compizem?

 

Mam taki plik /etc/xorg.conf Nie wiem w którym miejscu wklaić kod który podaje uosiu w swoim poście?

 

# Xorg configuration created by system-config-display

Section "ServerLayout"
    Identifier     "single head configuration"
    Screen      0  "Screen0" 0 0
    InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier  "Keyboard0"
    Driver      "kbd"
    Option        "XkbModel" "pc105"
    Option        "XkbLayout" "pl"
EndSection

Section "Device"
    Identifier  "Videocard0"
    Driver      "nv"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier "Screen0"
    Device     "Videocard0"
    DefaultDepth     24
    SubSection "Display"
        Viewport   0 0
        Depth     24
        Modes    "1024x768" "800x600" "640x480"
    EndSubSection
EndSection

 

W poście pisze żeby wkleić nad Secton modules, ale w moim xorg.conf takiej pozycji nie ma?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...