Skocz do zawartości

Instalacja Karty Intel Pro Wirelles 3945abg


Kamills

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeżeli ktoś nie ma połączenia z internetem, aby mógł sobie tak łatwo zainstalować potrzebne programy?

Próbowałem zainstalować ręcznie paczki rpm, ale mi się nie udało, ponieważ nie mam wymaganych innych paczek, albo numer kernela się nie zgadza (chyba).

Karta wifi jest zainstalowana w systemie, ale z wykorzystaniem innego sterownika, ponieważ nie mam zainstalowanego ipw3945 ani ieee80211.

Program NetworkManager znajduje sieci w zasięgu, jednak nie mogę się połączyć z siecią zabezpieczoną kluczem WEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WITAM.

Ktoś mi może powiedzieć co może oznaczać taki błąd przy paczkach

Transaction Summary

=============================================================================

Install 50 Package(s)

Update 13 Package(s)

Remove 0 Package(s)

 

Total download size: 36 M

Is this ok [y/N]: y

Downloading Packages:

warning: rpmts_HdrFromFdno: Header V3 DSA signature: NOKEY, key ID 66534c2b

 

 

GPG key parsing failed: can't set attribute

[root@localhost ~]#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Tez mam problem z ta karta. ieee80211 i ipw 3945 kompilowalem sam pod kernelem 2.6.18 na fc6.

Modprobe ipw3945 laduje modul i automatycznie ieee80211 i ieee80211_crypt wiec wydaje mi sie ze tu jest wszystko w porzadku. Niestety jak uruchamiam ipw3945d to daje komunikat:

 

ERROR: Could not find... itd.

 

a jak uruchamiam ipw3945d --timeout=x (gdzie x jest dowolna liczba) dostaje komunikat:

 

Deamon launched as PID Y. Exiting.

 

gdzie y to numer procesu ktorego nie majak wpisze ps -e

nie wiem o co chodzi bo wyglada ze wszystko laduje sie dobrze tylko regulatory deamon niechce ruszyc, tylko czemu??

Moze ktos juz rozwiazal ten problem??

 

P.S. po zaladowaniu ipw3945, dmesg wyswietla informacja o karcie bez zadnych errorow.

 

 

@murcin: to znaczy ze niemasz klucza GPG do tego repo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja ręczna jest nie wskazana.

@chfast jeżeli nie masz dostępu do netu to musisz znaleść paczki które pasują do twojego jądra inne nie będą działać.

@murcin błąd w gpg check zmień w pliku repo tą linijkę gpgcheck=1 na gpgcheck=0

@bart00 nie rozumiem twojego postu. Net jest czy go nie ma bo te 2 zdania są dwu znaczne "Tez mam problem z ta karta." "P.S. po zaladowaniu ipw3945, dmesg wyswietla informacja o karcie bez zadnych errorow." Czyli działa czy nie?

 

 

 

Kamills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul sie laduje bez problemow, ale jak odpalam demona ten z kolei pisze ze nie znalazl karty, nawet jak ustawie wiekszy "timeout" (neta nie ma, bo nie ma w systemie karty wifi). Wrzucilem windowsa na inna partycje i on tez nie wykrywa karty, stad wniosek ze jest uszkodzona... W poniedzialek ja wysylam na serwis bo jest na gwarancji.

 

Co mnie zaciekawilo:

jesli karta jest niesprawna (co sugeruje to ze windows jej tez nie wykryl, nawet po zainstalowaniu driverow) to czemu po zaladowaniu modulu, w dmesg pojawia sie info o karcie bez zadnych bledow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich!

 

Mam pewien kłopot odnośnie właśne tej karty. Mianowicie jakiś czas temu (ok 3-4 miesce temu) zainstalowałem i skonfigurowałem sobie WI-FI i wszystko śmigało, aż miło. Przez ostatnie jakieś 3 tygodnie siedziałem na kablu, więc nie korzystałem z WLAN'u, a chcę złapać się do mojej sieci, próbuję podnieść "ifup eth1', a tutaj, że nie ma takiego urządzenia... i faktycznie go nie ma... próbuję odpalić "ipw3945d" -> "Could not find...". Mój system to Fedora 7, na notebook'u AMILO Pi1505 - jeszcze parę informacji, które mogą się przydać. Zrzut lspci:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GM/PM/GMS, 943/940GML and 945GT Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 2 (rev 02)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 3 (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 02)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA AHCI Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) SMBus Controller (rev 02)
05:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)
06:04.0 FireWire (IEEE 1394): O2 Micro, Inc. Firewire (IEEE 1394) (rev 02)
06:04.2 Generic system peripheral [0805]: O2 Micro, Inc. Integrated MMC/SD Controller (rev 01)
06:04.3 Mass storage controller: O2 Micro, Inc. Integrated MS/xD Controller (rev 01)
06:05.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Tak więc widać wyraźnie linijkę "05:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)"

 

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz: na panelu notebooka mam taki switch do właczenia/wyłączenia karty sieciowej. Dawniej jak działała ta karta to gdy była ona wyłączona na tym switchu to Fedora nie chciała wystartować (coś pluła się o fstab) - przy włączonej startowała bezproblemu. Natomiast teraz startuje i tak i tak. I jeszcze ciekawoska podczas przełączania tego switch, żadne nowe komunikaty nie są dodawane do dmesg... Coraz bardziej mi się wydaje, że ta karta została uszkodzona. Co Wy o tym sądzicie? Proszę o wsparcie...

 

Pozdrawiam,

Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam problem z uruchomieniem WiFi na Asusie. Karta wifi to intel 3945abg.

 

kpc

 

//ŁĄCZENIE//

 

Asus A8JN, Fefora 2.6.23.12-52.fc7

 

Zainstalowałem sterowniki zgodnie z instrukcją ale karta nie działa. Podczas uruchaminia otrzymuje komunikat:

Error for wireless request "Set Bit Rate" (8B20) :

SET failed on device eth1 ; Invalid argument.

<iwconfig eth1>

eth1 unassociated ESSID:"bull_home_wireless" Nickname:"bull-asus"

Mode:Managed Frequency=2.462 GHz Access Point: 00:1C:10:1C:61:1C

Bit Rate=0 kb/s Tx-Power:16 dBm

Retry limit:15 RTS thr:off Fragment thr:off

Encryption key:6165-7337-376D-6F67-0000-0000-00 Security mode:open

Power Management:off

Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0

Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0

Tx excessive retries:0 Invalid misc:33133 Missed beacon:0

 

<iwlist eth1 rate>

eth1 1 available bit-rates :

0 kb/s

Current Bit Rate=0 kb/s

 

Co w takim razie sugerujesz?

 

kpc001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać parametry sieci, bo z tego wynika tylko tyle że jest połączona z siecią ale, przesyłanie danych=0KB. Jakie masz zabezpieczenia sieci, a także czy masz włączone DHCP, radzę ci ustawić ip stateczne, a także spróbuj wyłączyć na próbę wszystkie zabezpieczenia sieci i czy wtedy to coś da.

PS. Nie pisz posta pod postem.

 

 

Kamills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...