Skocz do zawartości

Fedora 7


mysio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie nic na glównej o zmianach nie ma nie ladnie. A na stronie dobre programy.pl oto spory artykul o znaczacych zmianach jest. Cytuje z tej strony " Fedora Core to rozwijana przy wspólpracy z firma Red Hat dystrybucja Linuksa. Bill Nottingham z Red Hata oglosil niedawno decyzje o dosc istotnej zmianie w repozytoriach projektu.

 

Siódma wersja Fedory, która swiatlo dzienne ma ujrzec pod koniec kwietnia, nie bedzie juz rozbita na dwa glówne repozytoria: Core i Extras, które zostana polaczone w jedno duze. Prócz tego, nieco wzorujac sie na Ubuntu, postanowiono o stworzeniu trzech wersji instalacyjnych plyt ISO. Dostepne beda edycje Fedora Desktop, Fedora Server i Fedora KDE. Plyty LiveCD beda teraz wydawane tuz po premierze "zwyklej" wersji, a nie tak jak dotychczas, po dwóch miesiacach.

 

W nowej Fedorze powinnismy takze znalezc lepsze sterowniki kart sieciowych Wi-Fi, kart graficznych NVidii, szybkie przelaczanie uzytkowników i szyfrowanie plików. System ma sie szybciej niz dotychczas uruchamiac i zamykac, sprawniejsza ma byc takze obsluga pakietów RPM.

 

Do konca stycznia powinna ukazac sie pierwsza wersja testowa Fedory, a do konca lutego programisci planuja zamrozenie funkcjonalnosci i wydanie Test2. Miesiac pózniej powinien zakonczyc sie proces tlumaczenia, a do 26 kwietnia - poprawiania krytycznych bledów. Szczególowy harmonogram znajduje sie na stronie twórców. Przypominamy tez, ze w kwietniu ma byc takze wydana kolejna wersja Ubuntu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowanie sie na Ubuntu to chec zwiekszenia popularnosci, a czy za tym idzie funkcjonalnosc to zobaczymy.

 

"Dostepne beda edycje Fedora Desktop, Fedora Server i Fedora KDE. "

po co ta ostatnia? nie moglyby byc tylko dwie a wybor kde/gnome pozostawic po staremu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne wiesci dotyczace Fedory a na glównej nic :( ktos w ogóle jest od pisania na glównej ?. A co do wiesci to 6 odslona systemu po 2,5 miesiaca zostala sciagnieta az milion razy co dalo jej 3 miejsce w rankingu popularnosci dystrybucji, wyprzedzil ja Ubuntu i open SUSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej Fedorze powinniśmy także znaleźć lepsze sterowniki (...) kart graficznych NVidii.

W sensie te od NVidii, czy opracowali nowe(i lepsze) otwarte ?

 

F13 może będzie miało wsparcie dla MP3(2010 się kończy ważność patentu) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dla mnie jedno ale: po kiego dzielic fedore na desktop/server/kde. w koncu kde tez pasune na desktop. oby repozytoria mialy te same (wspolne)

Heh, no chyba jest wyraźnie napisane, że nie będzie podziału na core i extras, przez co powstanie jedno repo, w którym będzie wszystko. Chodzi tylko o to, żeby w zależności od potrzeb móc ściągnąć różne wersje ISO. Poza tym mają zostać udostępnione narzędzia, aby każdy mógł sobie stworzyć własną Fedorą.

A co do rozbieżności na desktop i kde to wpadnięto na to, że brzmi to trochę dziwnie zatem być może ostatecznie będzie Fedora GNOME i Fedora KDE ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to ten podzial na GNOME i KDE bylby dla mnie dobry. Chodzi o to, ze uzywam KDE, a ten domyslny GNOME mnie nieco denerwowal. Odnosilem wrazenie lekkiej dyskryminacji. Wydaje mi sie, ze przystosowywano GNOME'a lepiej, wlasnie ze wzgledu na ustawienia domyslne :P

Jesli chodzi o pozostale zmiany to naprawde zapowiada sie ciekawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w trakcie instalacji odznaczam gnome, zaznaczam kde i po klopocie. zmiana kilku ustawien mi nie przeszkadza.

 

 

a z repo- niezaleznie od kde/gnome w nazwie repo ma byc pod jednym fizycznym adresem, nie ma ze istnieja only4kde/gnome... bo to bez sensu i tworzenie sztucznego muru berlinskiego. jedno repo, niech beda dwie wersje do sciagniecia. ale i tak 90% z nas nie uzywa programow only in Qt/gtk. chyba kazdy z nas ma pomieszane biblioteki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...