Skocz do zawartości

Fedora 7


mysio

Rekomendowane odpowiedzi

a jestem zawiedziony, tak jak zaczęły się problemy z FC5 z instalacją na laptopie, tak jest to wciąż kontynuowane w kolejnych wersjach :(

 

Nie narzekaj. Zgłoś problem, zajmij się tym. Zadziałaj :)

 

Ja jestem zadowolony, nie mam już problemów z rozdzielczościa po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i co myślisz że wyjdzie wersja z poprawionym instalatorem? Chyba F8 za pół roku..

 

nawet jeśli to przynajmniej zgłosisz błąd i zostanie on naprawiony. Może nie jutro ani pojutrze, ale zostanie. A samo narzekanie, że coś nie działa to żadne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te sterowniki są w jakiś sposób wydajniejsze od binarnych? W jaki sposób można je zaktywować?

 

Przytoczę zajebczy cytacik ze strony Release Notes nouveau:

Laertes wants to use 3D desktop effects on his new nVidia card with Fedora out of the box. It does not work. He is sad.

 

Ulysses sees people using undebuggable and unsupportable binary-only drivers on Fedora to use 3D desktop effects on new nVidia cards, and knows that without open driver support, this situation will never change and users will always be screwed. He is sad.

Nie wiem jeszcze jak działają, ale zaraz się za nie bierę i testuję na WoWiku ;)

 

Edit:

Ups...

Does any games work yet?

Officially: No.

Unofficially: Quake III is the next major milestone. Expect hardware accelerated textures 2007Q3.

 

A więc livna na razie rulez :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jedno po moich bojach u mojej dziewczyny z Fedora 7 :) Tak tak partycja z Windowsem dostała głupawki i poleciał w Viiiista dal ;) system plików NTFS. Więć tak skrytp NeoInstaller jest lekko mowiąc nie napisany tak jak powinien i można to zrobić lepiej ;) w temacie neo installera napisze później swoje uwagi ;) druga rzecz nie instalujcie Firestartera.

Jest on już nie rozwijany i powoduje mase problemów łącznie z SElinuxem. Lepiej uruchomić RH_Firewall i edytować sobie

/etc/sysconfig/iptables

wpisujać własne regułki jak coś służe pomoca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przy 7 do takich wniosków dochodzisz :) Ja tylko raz zainstalowalem to cos, chyba na FC3, taki smietnik zostawil ze nie wiedzialem od czego zaczac naprawe iptables.

Bez przesady do FC6 to bylo bardzo dobre narzedzie. Wybacz ale nie kazdy ma ochote/zdolnosci uczyc sie regulek IPtables. A programy typu FWbuilder sa jednak za trudne dla ZU. Szkoda ze nie ma paczek z Gurad Dogiem ale ten jest tylko po Angielsku.

Ten Firewall co jest wbudowany w Fedore to ma domyslnie pootwierane jakies dziwne porty i Cupsa. Nie wiem po co ;) a i nie umozliwia latwego postawienia maskarady.

 

P.S Iptables czysci sie latwo

iptables -F

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę zajebczy cytacik ze strony Release Notes nouveau:

Nie wiem jeszcze jak działają, ale zaraz się za nie bierę i testuję na WoWiku ;)

 

Edit:

Ups...

A więc livna na razie rulez :/

yy... jakbyś więcej szczegółów podał. Chociażby wyniki glxgears na noveau i sterach z Livny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie f7: jak to jest z polonizacją tego systemu? Czy wybierając język polski można być zadowolonym, czy jednak są jakieś niedociągnięcia i co tak (_na prawdę_ → naprawdę) ORT obejmuje spolszczenie, czy wszystkie programy, gry itp, czy może tylko jest to powierzchowne? I jeszcze jedna sprawa: czy można się spodziewać typowo polskiego wydania fedory 7 np. wraz z jakąś gazetą albo po prostu w wersji pudełkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam małe pytanko,

ze dwa lata temu używałem FC3, wcześniej RH, ale mimo to ciągle jestem początkujący. Ciągle używam windy (XP-ka) bo łatwiej i nie wszysko chodzi pod Linuxem. Ale wracam do Linuksa bo nie wiedzieć czemu go lubię. Poprzednio używałem XP i FC3 na jednym compie na 3 partycjach, 2 na systemy, jedna na dane. Chodziło OK i nie gryzło się, problem był tylko taki że partycje na winde i dane musiały być FAT32 żeby Fedorka to widziała, a przy kilku kontach użytkowników na XP i systemie FAT nie można zahasłować dostępu i użytkownicy mogą sobie dane podglądać.

Ktoś tu wspomniał o sterownikach do NTFS, czy to znaczy że 7ka widzi dysk na NTFS? Teraz mam tylko winę xp-prof, bo zmieniałem rok temu compa na lapka i nie miałem czasu na linuksa, teraz bede zmieniał dysk i chcę wgrać FC7. Może ktoś podpowie jak podzielić dysk (60 MB) żeby chodziły dwa systemy tj. F7 i XP, czy jak poprzednio trzeba FAT i czy jak poprzednio najpierw Linux potem XPek.

pozdro

zep

ps. właśnie ściągnąłem fedorkę, poszło szybko, 1,5 godzinki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odczyta NTFS, podziel sobie 15GB na XP NTFS, 15 gb na / EXT3. reszte na EXT3 na /home. Co do kolejnosci lepienj napierw XP, potem (_linuxa_ → Linuksa) ORT bo wtedy winda nie nadpisze ci GRUBA i mniej roboty wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

dam znać jak poszło, ale dopiero za 2 tygodnie bo tak mam czas, btw dysk mam oczywiście 60 GB a nie 60 MB :)

a GParteda właśnie ściągnąłem,

i jeszcze tylko pytanko, jak Fedorka widzi NTFS to OK, ale czy XPek będzie widział EXT3? bo może lepiej wspólną partycję NTFS?

zep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...