Skocz do zawartości

Fedora 7


mysio

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie ten podział też jest sztuczny, korzystam z FC typowo jako distro desktopowe, ale mam zainstalowane kilk aaplikacji serwerowych, które od czasu do czasu stawiam... więc co mam wybrać? ;)

 

jedynym sensownym pomys\łem jest sklejenie reposów, ale jak dla mnie to może być tak jak jest, jest okej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Kamills

I tak musisz sciagnac te pakiety i tak czy to w postaci CD/DVD czy z repo. Jak bedziesz chcial miec wszystkie doinstalowane rpmy na jednej plytce, to przeciez wystarczy je przegrac z cache yuma do jakiegos katalogu i wypalic. Potem jedna komenda rpm -Uvh *.rpm i masz z glowy wybór pakietów.

Wersja, nazwijmy ja FULL ma swoje zalety, ale ma tez swoje wady. Glównym jest chyba to, ze niepotrzebnie generuje to ruch w sieci. I tak nie uzywa sie wszystkich programów, a po premierze i tak trzeba zrobic update, czyli sciagac pakiety od nowa.

 

Jak na moje oko przydalaby sie wersja BASIC, praktycznie ze srodowiskiem graficznym i pakietami do internetu (po to aby cala reszte instalowac yumem).

Najlepszym rozwiazaniem bylby skrypt, pozwalajacy stworzyc wlasna plyte instalacyjna z wybranymi pakietami. Kazdy sciaga z repo potrzebne pakiety, po czym automatycznie tworzy sie obraz. Podczas instalacji nawet nie trzeba by wybierac pakietów. Anaconda informowalaby tyko, czy zmiesci sie wszystko na dysku, czy nie.

 

//lekki OT

Wydaje mi sie tez, ze rozwiazaniem przyszlosciowym byloby zaimplementowanie czegos w stylu bittorrenta do yuma. Koniec z padnietymi repozytorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłby skrypt, pozwalający stworzyć własną płytę instalacyjną z wybranymi pakietami. Każdy ściąga z repo potrzebne pakiety, po czym automatycznie tworzy się obraz. Podczas instalacji nawet nie trzeba by wybierać pakietów. Anaconda informowałaby tyko, czy zmieści się wszystko na dysku, czy nie.

 

TO było by dobre ale tego nie będzie prawie (_napewno_ → na pewno) ORT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO było by dobre ale tego nie będzie prawie (_napewno_ → na pewno) ORT.

Z tego co mi wiadomo to mają zostać udostępnione wszystkie te narzędzia, których twórcy używają do robienia tych 'spinów', czyli coś takiego bardzo prawdopodobnie będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem bylby skrypt, pozwalajacy stworzyc wlasna plyte instalacyjna z wybranymi pakietami. Kazdy sciaga z repo potrzebne pakiety, po czym automatycznie tworzy sie obraz. Podczas instalacji nawet nie trzeba by wybierac pakietów. Anaconda informowalaby tyko, czy zmiesci sie wszystko na dysku, czy nie.

TO bylo by dobre ale tego nie bedzie prawie (_napewno_ → na pewno) ORT.

Z tego co mi wiadomo to maja zostac udostepnione wszystkie te narzedzia, których twórcy uzywaja do robienia tych 'spinów', czyli cos takiego bardzo prawdopodobnie bedzie mozliwe.
I tu Was zaskocze. Taka mozliwosc juz od daaaaawna jest dostepna, byla dostepna juz w Red Hat Linuksie :) A nazywa sie Kickstart ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Was zaskoczę. Taka możliwość już od daaaaawna jest dostępna, była dostępna już w Red Hat Linuksie :) A nazywa się Kickstart ;)

Kickstart kojarzy mi się z czym innym - mianowicie możliwością odgórnego skonfigurowania sobie instalatora - ustawienia sieci, pakietów itp. Tylko, że tutaj nie wszystkie pakiety są dostępne, poza tym chodzi o coś w stylu stworzenia własnego distro (coś takiego planują Fedorowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... moze pojdzmy w strone gentoo? mamy base system- kernel, X, XFCE i kreator jakie programy chcesz doinstalowac z netu? :)

 

a potem cache z yuma i utworzyc se bootcd-dvd :) po prostu na koncu instalacji sie pojawi pytanie: czy chcesz utworzyc plyte instalacyjna z uzupelnionym zestawem oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam - nowy na forum jestem :)

 

Śmigam cały czas na FC6 ale wczoraj zainstalowałem sobie dla testu FC7 (nadal nazywa się Core). Mam pytanie, czy orientujecie się kiedy i gdzię będzie dostępny kmod-nvidia pod nowe jądra FC7 (na razie nigdzie nie spotkałem). To samo dotyczy się LIVNY - ostatnia wersja na oficjalnej stronie to release-6 która niestety nie działa pod FC7

 

Pytanie poza konkursem, czy ktoś może wyjaśnić jaka jest różnica między zwykłym kernelem a kernel-XEN ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...