Skocz do zawartości

Instalacja Neostrady I Netii Przy Pomocy Programu "net"


mi14chal

Rekomendowane odpowiedzi

Linnet jest to program do konfiguracji internetu na Linuksie.

 

Możliwości programu:

 

Obsługiwane modemy przez aplikację:

 

  • Sagem Fast
  • Speedtouch
  • ZXDSL

 

Skonfigurujemy takie połączenia jak:

 

  • Neostrada
  • Netia(linia TP)
  • Netia(linia Netii)

 

Obsługa aplikacji:

 

Aplikację używamy z konta root! Tak więc logujemy się poprzez:

su -

 

Uruchamiamy aplikację poprzez:

./linnet -i

 

Wszystko robimy zgodnie z poleceniami. Na koniec restart komputera. Od teraz nawiązujemy internet komendą (oczywiście wykonujemy ją z konta root):

./linnet -p

 

Rozłączanie się z internetem:

./linnet -r

 

Dodanie programu do autostartu:

./linnet -a

 

Program działa na 32 bitowych systemach jak i 64 bitowych systemach.

Strona projektu

Download Linnet

 

Opis wersji 0.2 alpha tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Wydałem wersję 0.4. Więcej tutaj: http://www.net-24.yoyo.pl/showthread.php?tid=43
A tam znowu "su" zamiast "su -" ;)

 

[EDIT]

Ponieważ jest kolejny sygnał o poprawności działania (szczęśliwy user zapomniał o tym poinformować <_< ), więc postanowiłem oczyścić nieco wątek z naszej zbędnej gadaniny i podpiąć.

 

Ponieważ mi14chal uparcie nie chce na swojej stronie dokonać poprawki to jeszcze raz przypomnę:

Na użytkownika root przechodzimy poleceniem "su -" a nie "su" ta spacja i myślnik mają kolosalne znaczenie (niezależnie od dystrybucji <_< )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kwestii technicznej jeśli o to chodzi - UbuDSL ma problem ze współpracą ze starszymi procesorami AMD(znaczy pomimo, że wszystkie zależności są spełnione, to się nie kompiluje, a kompilując na innym kompie, ale na dysku natywnie kompa z procem AMD net chodzi jakby chciał a nie mógł, jedynie update'y się dobrze robiło. Czy Net nie ma tego problemu?? Dla niektórych jest to wręcz kwestia przejścia na (_linuxa_ → Linuksa) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chinka Załóż nowy temat albo najlepiej skontaktuj się z autorem programu. W dodatku temat dotyczy innej dystrybucji.

Nie dalej jak wczoraj przy podpinaniu czyściłem ten wątek ze zbędnych śmieci a Ty znowu mi tu off topic wyjeżdżasz.

 

Nie chę zamykać tematu, ale proszę (to uwaga do wszystkich), żeby dopisywano tutaj informacje wyłącznie nt. aktualizacji programu net (to zapewne głównie mi14chal) albo potweirdzenia, że działa wraz z modelem modemu oraz na jakim łączu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
U mnie na fedorze 11
A wiesz co to jest Fedora 11? Wiem, że nie wiesz ;)

Fedora 11 jest to rozwojowa, niestabilna wersja systemu. Przeznaczona jest dla deweloperów i osób testujących i zgłaszających błędy na bugzillę (nie na forum fedora.pl ;))

Usuń ten system ze swojego dysku, pobierz najnowszą stabilną wersję, czyli Fedorę 10 → https://fedoraproject.org/pl/get-fedora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest Fedora 11? Wiem, że nie wiesz ;)

Fedora 11 jest to rozwojowa, niestabilna wersja systemu. Przeznaczona jest dla deweloperów i osób testujących i zgłaszających błędy na bugzillę (nie na forum fedora.pl ;))

Usuń ten system ze swojego dysku, pobierz najnowszą stabilną wersję, czyli Fedorę 10 → https://fedoraproject.org/pl/get-fedora

 

Wiem że Fedora 11 to wersja testowa, ale poprostu napisałem to co wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po instalacji na modemie speedtouch, net24 na lini tp, podczas wpisania w terminalu:

pppd call net

Otrzymuje:

PLugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35
connect(0.35): No such device

 

Próbuje połączyć się z internetem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...