Skocz do zawartości

Instalacja Hamachi - Brak Gcc_3.3


lkocur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - podczas wywołania hamachi-init wyrzuca komunikat:

hamachi: /lib/libgcc_s.so.1: version `GCC_3.3' not found (required by hamachi)

 

Dodam,że jest to bardzo ważny serwer w firmie, na którym pracują wszystkie istotne bazy danych i kilka programów.

 

Ktoś mi podpowie jak bezpiecznie zainstalować hamachi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domowych warunkach chętnie bym poeksperymentował samodzielnie - jednak tutaj proszę o pomoc i jaśniejsze wytłumaczenie.

Czy jest jakaś możliwość, że zmiana zakłóci bieżącą pracę systemu?

Jak krok po kroku zmienić gcc na nowsze?

 

Dodam jeszcze wersję gcc:

 

gcc --version

gcc (GCC) 3.2 20020903 (Red Hat Linux 8.0 3.2-7)

Copyright © 2002 Free Software Foundation, Inc.

This is free software; see the source for copying conditions. There is NO

warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie zapytałem o system. Wychodzi, że jest to RH 8.0.

W tej chwili nie ma pakietów dla tak starego systemu. Musiałbyś poszukać paczki rpm z gcc 3.3 gdzieś w sieci. http://rpm.pbone.net/ http://rpmfind.net/

Bardzo możliwe, że będą potrzebne jakieś inne rzeczy w ramach zależności między pakietami. Zmiana nie powinna zakłócić pracy systemu ponieawż gcc to kompilator i jeśli tylko nikt nic nie kompiluje na bieżąco a korzysta z gotowych już zainstalowanych aplikacji żadnej zmiany nie powinno dać sie odczuć.

 

Domyślam się, że nie ma możliwości postawienia tego serwera na nowo z dużo nowszym systemem, takim który jest wspierany. To by mogło ułatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, paczek z gcc3.3 nie znalazłem na żadnym znanym mi forum ani pan google nic mi nie był w stanie powiedzieć jeśli chodzi o RH 8.0

 

A jeśli chodzi o ręczną kompilację to samodzielnie w życiu się tego nie podejmę - chyba,że byłaby szansa na dobre wskazówki krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić update z RPM-a - gcc mam już w wersji 3.3

 

Pojawił się jednak kolejny problem - opis poniżej:

 

[root@infos hamachi-0.9.9.9-20-lnx]# ./hamachi start

08 12:53:39.583 [ 0] [ 9409] tap: bad response from tuncfg - 02000013

08 12:53:39.583 [ 0] [ 9409] open('/dev/net/tun') failed with 19 (No such device)

 

Edit:

 

Nieaktualne - wystarczyło zrobić modprobe tun...

 

Zostawiam dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne - wystarczyło zrobić modprobe tun...

Piszę na wszelki wypadek. Pamiętaj, że po restarcie systemu znowu trzeba załadować moduł z palca, więc lepiej pobawić się w /etc/modprobe.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko - banalne pewnie dla zaawansowanych...:

jak udostępnić zasoby linuksowe użytkownikowi hamachi windowsowemu....?

 

Mam voluminy na sambie udostępnione po lokalu - potworzone konta użytkowników itd - jednak po próbie połączenia się przez hamachi wyrzuca mi komunikat,że pod IP 5.153..... nie określa katalogu....

 

Piszę na wszelki wypadek. Pamiętaj, że po restarcie systemu znowu trzeba załadować moduł z palca, więc lepiej pobawić się w /etc/modprobe.d

Serwer nie jest restartowany od 4 lat - ale na wszelki wypadek będę pamiętał o sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam, że strzelam w ciemno, bo nigdy tej aplikacji nie konfigurowałem ani z niej nie korzystałem.

Czy na pewno jest po stronie linuksa jakiś interfejs/alias z takim adresem? Te adresy na 5.x.x.x są o ile rozumiem przydzielane przez hamachi. Firewall? Forwarding? Routing?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresy na 5.x.x.x są przydzielane przez hamachi.

 

Tak samo dla windowsa - w windowsie jednak po podłączeniu się do serwera hamachi można dostać się do udostępnionych zasobów - znając dane użytkownika i hasła.

 

Pytanie - jak sobie poradzić z linuxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym firewallem? Może trzeba po prostu odblokować jakieś porty? Albo trzeba przekonać SElinuksa, żeby nie traktował hamachi jak dywersanta.

Proponowałbym testowo, na jakiś bardzo krótki czas wyłączyć firewall i SElinux. Najbezpieczniej oczywiście w lokalnej sieci bez dostępu do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...