Skocz do zawartości

Instalacja Fedory, Poradnik


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie wszyscy umieją trafić na naszą wiki, więc postanowiłem podpiąć temat z linkiem

Poradnik Fedory

Zachęcam również wszystkich użytkowników do czytania pozostałych artykułów oraz do ich rozwijania/poprawiania i pisania nowych.

[EDIT]
Aktualizacja adekwatnie do najnowszego wydania Fedory.

Edytowane przez Sorror
Aktualizacaja (2) - uniwersalny tytuł linku oraz tematu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Problem (chwilowo) rozwiązany. Jak napisał mi _Pat

Generowanie strony poradnika "konsumuje" zbyt dużo pamięci. Tymczasowo zwiększyłem ten limit

Krótko mówiąc trzeba podzielić stronę na kilka mniejszych, bo po dopisaniu kolejnych porad błąd się znowu pojawi, a zasoby pamięci przeznaczone na Wikipedię nie są nieograniczone.

 

Nie lubię się wypowiadać w imieniu innych, ale tym razem zaryzykuję i w imieniu zarówno swoim jak i wszystkich korzystających z poradnika podziękuję borzole, który od razu zabrał się do porządków - jak widać wirtualizacja i serwery WWW jako tematy nieco bardziej zaawansowane wyleciały do osobnych kategorii co zmniejszyło "pamięciożerność" strony i zapewne uchroni nas przed kolejnymi awariami tego typu.

 

Sądzę, że można by jeszcze odchudzić rozdział "Aplikacje" przenosząc do osobnych artykułów porady dot. Open Office oraz aplikacji Google.

 

[EDIT]

Przeoczyłem wątek założony przez borzole. Wszelkie uwagi dot. awarii i sposobów dzielenia strony proszę wpisywać → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=21936

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wypowiadać w imieniu innych, ale tym razem zaryzykuję i w imieniu zarówno swoim jak i wszystkich korzystających z poradnika podziękuję borzole, który od razu zabrał się do porządków
Kurcze, czuję się zmieszany. Dziękują mi za to że zrobiłem kilka razy kopiuj wklej. sokar620 widzę ciągle coś edytuje, koryguje, a jemu nikt nie dziękuje. WalDo naprawdę nie musisz mi słodzić, mam od tego kilka przyjaciółek. One słodzą, Ty słodzisz, czuje się jak torcik. :lammer:

 

@sokar620

Dziękujemy ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam. Zaraz "słodzenie". Landrynki sobie kup :P

Ja po prostu podziękowałem. A że kilka osób zwróciło na to uwagę (a prawdopodobnie jeszcze więcej zobaczyło pustą stronę, ale o tym nie powiedziało), to pozwoliłem sobie "w imieniu..." i od razu mi przypomniałeś dlaczego powinienem mówić tylko z siebie.

 

Co do podziękowań dla @sokar620 - nie będę szukał, ale jestem prawie pewien, że już mu kiedyś dziękowałem. Co najmniej za super stronę o budowaniu paczek. No, może nie w imieniu ogółu, ale jak widać lepiej wyrażać własne zdanie w swoim własnym imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

Trzeba przyznać, że poradnik jest jedną z rzeczy, która mnie przyciąga właśnie do Fedory. Jak komuś polecam Fedorę - to zawsze dodaję, że jest ten bardzo przydatny poradnik.

Także, kawał dobrej roboty. Ubuntu może i ma mnóstwo poradników, ale nie ma tak dokładnego i przejrzystego jak ten.

To jest dobre, że instalując Fedorę, krok po kroku wklejam sobie komendy z poradnika, nie muszę za każdym razem szukać na google (a pewne rzeczy się zapomina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi

 

Trzeba przyznać, że poradnik jest jedną z rzeczy, która mnie odrzuca właśnie od Fedory. Jak komuś polecam Fedorę - to zawsze uprzedzam, że jest ten bardzo przydatny poradnik jest niedostęny. :)

Także, kawał dobrej roboty poszedł w p.....

 

Windows

Blue screen

 

Poradnik Fedora

Blank Screen

 

Artykuły

Blank Screen

 

Ubuntu, Debian, OpenSuse może i mają mnóstwo poradników, ale nie ma tak dokładnego i przejrzystego jak ten (Fedora) za to Ubuntu, Debian, OpenSuse mają je stale dostępne oraz bardziej rozbudowane fora (polskojęzyczne)

 

pozdrawiam

deepdive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deepdive

Prawdopodobnie przeciazenie, niektóre artykuly sie laduja inne nie. Napisze zaraz do _PaT, przydzieli wiecej zasobów wirtualce i bedzie lepiej. Nastepnym razem szukaj administratora strony, a nie wyskakujesz z sarkazmem do uzytkowników. A wzmianka o rozmiarach i dostepnosci forum, byla calkiem nie na miejscu.

 

[EDIT]

wyslalem, teraz wszystko w rekach _PaT'a, no chyba ze zabalowal i przeczyta wiadomosc za 3 dni

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przepraszam, znalazlem przez google.

Zródlo:

http://forum.fedora.pl/index.php?/topic/23493-konieczna-ciagla-zmiana-jezyka-w-gdm/

http://wiki.fedora.pl/wiki/Plik:Jezyk.png

 

Admin lub moderator mozesz usuniety mój ten post.

 

 

Mam problem jezyk po instalowalem.

 

Temat plyta ISO:

Fedora-14-i686-Live-Desktop

32 bit i 675MB

Zródlo: http://fedoraproject.org/pl/get-fedora-options

 

W instalowac przy english i wybralem Polish ale nadal pokazywal English i dalej.

Po czym instalowalem i restart komputer ale nadal english.

 

Co mam robic zeby zmienic jezyk po polsku? Bo nie moge znalazlem ustawienia jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...