Skocz do zawartości

Usuwanie Wirusa W Windowsie Spod Linuxa


Yojimbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem: otwierając niewłaściwego emaila moja winda złapała wirusa i teraz podczas próby jej uruchomienia widzę tylko niekończący sie ekran powitalny. Na komputerze mam jeszcze Fedore i Ubuntu i zastanawiam się czy jest możliwość przeskanowania dysków z formatem plików NTFS spod linuxa i ewentualnie jakim antywirem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie wirus poszarpał jakieś pliki systemowe to odvirowanie może /ale nie musi/ pogorszyć ten stan

Lepiej /szybciej/ użyć płytki instalacyjnej i i wykonać funkcję R - naprawa systemu.

Po udanej naprawie uruchamiasz system w trybie awaryjnym z obsługą sieci i wtedy możesz zeskanować "po wierzchu"

np. skanerem mks, później restart i instalacja aviry lub avasta.

 

p.s. ahhh alko jeszcze nie odparowało opisałem metode usunięcia nie spod linuksa

Edytowane przez zybex_pl
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

Niestety nie udało mi się uporać z problemem spod linuxa bo nie mam kompilatora zainstalowanego albo jakichś jego składników a trochę mnie czas goni więc szukałem szybszego rozwiązania. Faktycznie zybex_pl udało mi się już uruchomić windę w trybie awaryjnym i normalny i wirus został unieszkodliwiony tylko teraz jakie bym nie zainstalował stery do Nvidi to cały czas miga mi obraz i mocno zamula kompa z kolei pod trybem awaryjnym i linuxem śmiga wszystko bardzo dobrze - ale to już nie temat na to forum raczej :) Jak będę miał więcej czasu to na pewno będę musiał zainteresować się głębiej problemem antywira pod linuxa.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

mam następujący problem: otwierając niewłaściwego emaila moja winda złapała wirusa

Windows sam Ci otworzył niewłaściwego e-maila? Różne niespodzianki robi system Windows, ale przypuszczam, że e-maili sobie nie otwiera, to raczej Ty sam go otworzyłeś.

A jak już go otworzyłeś, to jakim cudem wirus zrobił Ci jakąkolwiek krzywdę? Czyżbyś pracował na koncie z uprawnieniami administratora? W takim razie sam sobie jesteś winien.

 

Wybacz złośliwość ale nie mogę się powstrzymać.

 

Używam Windowsów od wersji 95 i nigdy, podkreślam: nigdy nie miałem ani jednego wirusa. Zawsze powtarzałem, że komputer nie "łapie" wirusa. Wirusa wciska mu na siłę niekompetentny użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Zwracam sie do osób, które chca skanowac antywirusem partycje NTFS "WINDOWS z poziomu LINUXA, ze jest juz taki przyklad opisany na antywirusie NOD32 ze szczególami instalacji przez dzial Techniczny Eset-to dla zainteresowanych. Zdecydowalem sie na taka opcje instalacji skanera NOD32 30 dniowego ze wzgledu samego testu, czy NOD32 wykryje po skanie antywirusa PANDY zainstalowanej na partycji NTFS- WINDOWS XP z samej ciekawosci oraz faktu ze chcialem zmienic rozmiary partycji dla WiNDOWS i FEDORY na jednym dysku.

Z doswiadczenia odradzam stosowania tej metody, poniewaz istnieje problem, który pojawia sie po wylaczeniu opcji SELinux wymagany do instalacji NOD32 co w jaki··s sposób narusza bezpieczenstwo Fedory. Jak w poscie zasugerowal kolega WalDo trzeba sie zdecydowac na opcje- NOD32 z wylaczonym SElinux co stwarza zagrozenie dla sytemu lub nie instalowac skanerów w systemie Fedory i pozostawic system bezpieczny.

Linux tak slyszalem nie ma zagrozenia ze strony wirusów tak jak Windows !

 

Temat Postu http://forum.fedora....ux/page__st__15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tragizuj. Wylaczenie SELinuksa wcale nie stwarza wielkiego zagrozenia, jest jeszcze kupa innych srodków zabezpieczajacych system. Po za tym wiele dystrybucji w ogole nie ma go zaimplementowanego(domyslnie). Ja osobiscie go wylaczam na desktopie zeby oszczedzic sobie nerwów, klopotów i czasu.

 

Oczywiscie tak jest na desktopach co innego serwery, osrodki produkcyjne itd. tam SELinuks jest jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...