Skocz do zawartości

Co Się Dzieje Z Kadu


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Cały trik magiczny polega na tym, że tylko na Fedorce się takie rzeczy dzieją, na "W" z tą samą wersją Kadu jest wszystko dobrze.

Sprawdzałem serwery, wszystkie online jak jeden mąż (rzadkość hehe).

Monitorowanie pakietów...hmmm Wireshark?

 

Ah sprawa bibliotek w kodzie...jeny jeny, może jednak zezwolą na to, jakby nie patrzeć to jest jeden z argumentów dziwnych ludzi "ale nie ma GG w Fedorze" czy co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem serwery, wszystkie online jak jeden mąż (rzadkość hehe).

Monitorowanie pakietów...hmmm Wireshark?

Chodziło mi raczej o coś takiego, jak mtr, pingplotter.

Ah sprawa bibliotek w kodzie...jeny jeny, może jednak zezwolą na to

Trzeba to zrobić porządnie, wg. mnie oni mają rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jabbra używam tylko w pracy, ale możesz mieć rację. Prawdopodobnie coś spaprałem w paczkach dla wersji 2.0. Sprawdzę

Dzięki.

W razie czego może podpowiedz coś jak to zdebugować? Póki co w konsoli XML zero błędów. Po prostu się nie łączy. Brak jakichkolwiek komunikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła aktualizacja pakietów kadu (w tym jabber_protocol)

To były poprawki do spec-a typu jawne dodanie brakujących zależności, modyfikacja informacji o wersji itd. Jabbera to nie poprawia w żadnym wypadku.

Jak na razie nie mam żadnych rozwiązań. Zrobiłem paczki dla Ubuntu 14.04 i tam też nie działa obsługa XMPP. Zrobiłem czystą kompilację bez paczkowania, uruchomiłem pod debuggerem i też nic ciekawego nie pokazało, XMPP milczy.

Założyłem wątek na forum Kadu.

Dzisiaj nic już nie zrobię z tym, ale jeśli chcesz to możesz pobrać Kadu, skompilować, zainstalować gdzieś na boku (bez sudo!) i próbować coś wyszukać w kodzie. Zależności do budowania (może nie wszystkie są potrzebne, jak coś jest zbyteczne daj znać):

cmake qt5-qttools-devel qt5-qtx11extras-devel qt5-qtquick1-devel qt5-qtxmlpatterns-devel phonon-qt5-devel qt5-qtmultimedia-devel qt5-qtwebkit-devel injeqt-devel qca-devel qca-qt5-devel desktop-file-utils libarchive-devel libotr-devel iris-devel libgadu-devel libXScrnSaver-devel libidn-devel libsndfile-devel aspell-devel libotr-devel enchant-devel libmpdclient-devel

Jeśli konieczne jest dla Ciebie używanie XMPP to zawsze możesz zrobić yum downgrade na pakietach kadu, wtedy przejdziesz na wersję 1.5 i zrobić tymczasowy exclude w pliku konfiguracyjnym repozytorium fedora-gospogied /etc/yum.repos.d/fedora-gospogied.repo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były poprawki do spec-a typu jawne dodanie brakujących zależności, modyfikacja informacji o wersji itd. Jabbera to nie poprawia w żadnym wypadku.

Jak na razie nie mam żadnych rozwiązań. Zrobiłem paczki dla Ubuntu 14.04 i tam też nie działa obsługa XMPP. Zrobiłem czystą kompilację bez paczkowania, uruchomiłem pod debuggerem i też nic ciekawego nie pokazało, XMPP milczy.

Założyłem wątek na forum Kadu.

Dzisiaj nic już nie zrobię z tym, ale jeśli chcesz to możesz pobrać Kadu, skompilować, zainstalować gdzieś na boku (bez sudo!) i próbować coś wyszukać w kodzie. Zależności do budowania (może nie wszystkie są potrzebne, jak coś jest zbyteczne daj znać):

cmake qt5-qttools-devel qt5-qtx11extras-devel qt5-qtquick1-devel qt5-qtxmlpatterns-devel phonon-qt5-devel qt5-qtmultimedia-devel qt5-qtwebkit-devel injeqt-devel qca-devel qca-qt5-devel desktop-file-utils libarchive-devel libotr-devel iris-devel libgadu-devel libXScrnSaver-devel libidn-devel libsndfile-devel aspell-devel libotr-devel enchant-devel libmpdclient-devel

Jeśli konieczne jest dla Ciebie używanie XMPP to zawsze możesz zrobić yum downgrade na pakietach kadu, wtedy przejdziesz na wersję 1.5 i zrobić tymczasowy exclude w pliku konfiguracyjnym repozytorium fedora-gospogied /etc/yum.repos.d/fedora-gospogied.repo.

 

Probowałem skompilować wersję 3.0-alpha2, niestety chce ode mnie biblioteki, których nie ma w Fedorze (unity i messaging-menu, które pochodzą chyba z Ubuntu).

Coś robię źle?

EDIT: wywaliłem dwa pluginy, które to miały i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem skompilować wersję 3.0-alpha2, niestety chce ode mnie biblioteki, których nie ma w Fedorze (unity i messaging-menu, które pochodzą chyba z Ubuntu).

Coś robię źle?

EDIT: wywaliłem dwa pluginy, które to miały i jest ok

 

Kolejny problem, tym razem już przy make, a nie cmake:

 

Linking CXX shared library libkadu.so

/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/gcc/x86_64-redhat-linux/4.9.2/../../../libX11.so when searching for -lX11              

/usr/bin/ld: skipping incompatible /lib/libX11.so when searching for -lX11

/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/libX11.so when searching for -lX11

/usr/bin/ld: cannot find -lX11

collect2: error: ld returned 1 exit status

kadu-core/CMakeFiles/libkadu.dir/build.make:13854: polecenia dla obiektu 'kadu-core/libkadu.so' nie powiodły się

make[2]: *** [kadu-core/libkadu.so] Błąd 1

CMakeFiles/Makefile2:284: polecenia dla obiektu 'kadu-core/CMakeFiles/libkadu.dir/all' nie powiodły się

make[1]: *** [kadu-core/CMakeFiles/libkadu.dir/all] Błąd 2

Makefile:117: polecenia dla obiektu 'all' nie powiodły się

make: *** [all] Błąd 2

 

 
EDIT: pomogła instalacja libX11-devel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem skompilować wersję 3.0-alpha2

Z alphy nie zrobię wydania, podejrzewam że kod 2.0 i 3.0 znacznie się różni choćby dlatego że rezygnują z biblioteki łączącej się z XMPP(tzw. jabber) libiris na rzecz QXmpp. Jeśli chcesz poprawić 2.0 to pobierz kadu w takiej właśnie wersji, albo spróbuj pomóc przy 3.0 pobierając kadu z repozytorium

EDIT: wywaliłem dwa pluginy, które to miały i jest ok

Kompilacją pluginów steruje się w pliku Plugins.cmake wstawiając '#' przed nazwą plugina

 

(...)

/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/libX11.so when searching for -lX11

/usr/bin/ld: cannot find -lX11

collect2: error: ld returned 1

(...)

EDIT: pomogła instalacja libX11-devel

Na przyszłość, yum w fedorze ma wbudowane narzędzie do rozwiązywania takich problemów

$ yum provides */libX11.so

libX11-devel-1.6.2-2.fc21.x86_64 : Development files for libX11
Repozytorium       : installed
Dopasowano z:
Nazwa pliku : /usr/lib64/libX11.so

Czyli przeszukiwania wszystkich paczek, które mogą dostarczyć żądany plik. Pamiętaj o '*/' by ignorować ścieżkę przeszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie udało się skompilować kadu-3.0-beta1 z git'a. Musiałem też skompilować qxmpp w wersji 0.8.3 bo fedora ma w pakietach starszą (nieobsługiwaną).

Najważniejsze, że XMPP już działa!

 

P.S.  Może beta1 będzie nadawać się już do zrobienia pakiecików, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może beta1 będzie nadawać się już do zrobienia pakiecików, co?

Mogę spróbować, ale z tego co mówisz, to muszę przygotować jeszcze paczki dla nowszego qxmpp.

 

EDYTA: Wydałem nowy qxmpp i injeqt, ale kadu 3.0beta1 z kontem gtalk wywala mi się zaraz po starcie/dodaniu konta. Szukam przyczyny. daftu robisz na maszynie x86_64?

EDYTA2: Już wiem czemu mi się qxmpp przewraca, paczkę qxmpp skompilowałem z qt4, a kadu używa qt5. Muszą być teraz dwie paczki: qxmpp-qt4 i qxmpp-qt5. Ładne rozwiązanie chwilkę zajmie

Edytowane przez 3k_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę spróbować, ale z tego co mówisz, to muszę przygotować jeszcze paczki dla nowszego qxmpp.

 

EDYTA: Wydałem nowy qxmpp i injeqt, ale kadu 3.0beta1 z kontem gtalk wywala mi się zaraz po starcie/dodaniu konta. Szukam przyczyny. daftu robisz na maszynie x86_64?

EDYTA2: Już wiem czemu mi się qxmpp przewraca, paczkę qxmpp skompilowałem z qt4, a kadu używa qt5. Muszą być teraz dwie paczki: qxmpp-qt4 i qxmpp-qt5. Ładne rozwiązanie chwilkę zajmie

 

Używam na x86_64, aczkolwiek widzę, że pomoc już nie jest potrzebna - zrobiłem wcześniej dokładnie ten sam błąd, qmake-qt4 zamiast qmake-qt5. Wywalało się przy dodaniu konta jabber lub łączeniu.

 

Zainstalowałem z Twoich pakietów i działa elegancko - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem błąd dlaczego na niektórych maszynach z Fedorą nie pokazywały się niektóre ikony i na wszystkich maszynach z Ubuntu - brak paczki qt5-qtsvg w zależnościach. Jenkins właśnie mieli i powinien wydać poprawione pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...