Skocz do zawartości

Co Się Dzieje Z Kadu


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie znalazłem błąd dlaczego na niektórych maszynach z Fedorą nie pokazywały się niektóre ikony i na wszystkich maszynach z Ubuntu - brak paczki qt5-qtsvg w zależnościach. Jenkins właśnie mieli i powinien wydać poprawione pakiety.

 

BTW nie potrzebujesz czasem mirrora repozytorium? czasem mam bardzo kiepski transfer z Twojego repo, mógłbym coś wygospodarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW nie potrzebujesz czasem mirrora repozytorium? czasem mam bardzo kiepski transfer z Twojego repo, mógłbym coś wygospodarować...

Owszem, jest potrzebny mirror dla repo, ale jak na razie moje skrypty nie potrafią obsłużyć mirrorów i niestety jest to odrobinę bardziej skomplikowane niż zwykły rsync. Od roku pracuję nad ładnym rozwiązaniem. Dzięki za propozycję (już kilka osób to proponowało wcześniej), jak opracuję ładne rozwiązanie, wtedy się zgłoszę/ogłoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji 2.0 mam problem z ikonką w trayu Gnome 3. Ikona jest, ale jej nie widać, tak jakby grafika od ikony nie była wyświetlana. Korzystam z rozszerzenia TopIcons i wcześniej ikona kadu wyświetlała się na górnej belce. Poza tym pojawił się znany problem z wtyczkami do szyfrowania rozmów. Wyskakują komunikaty o braku libqca2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji 2.0 mam problem z ikonką w trayu Gnome 3. Ikona jest, ale jej nie widać

Gnome3 nigdzie nie używam, ale sprawdzę. Mam dwa podejrzenia, jedno to problem w qt5 poruszany gdzieś w związku ze środowiskiem xfce. Tylko tam ikona się w ogóle nie pojawia w trayu. Drugie to brak qt5-qtsvg i nie wyświetlanie niektórych ikon - ale to poprawiłem w 3.0.beta1-2 dodając zależność. Jaką masz wersję kadu?

Poza tym pojawił się znany problem z wtyczkami do szyfrowania rozmów. Wyskakują komunikaty o braku libqca2.

W F21 zmieniono nazwę libqca2 na libqca i coś trzeba będzie z tym zrobić. Pamiętam o tym choć u siebie po prostu wyłączyłem tą wtyczkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnome3 nigdzie nie używam, ale sprawdzę. Mam dwa podejrzenia, jedno to problem w qt5 poruszany gdzieś w związku ze środowiskiem xfce. Tylko tam ikona się w ogóle nie pojawia w trayu. Drugie to brak qt5-qtsvg i nie wyświetlanie niektórych ikon - ale to poprawiłem w 3.0.beta1-2 dodając zależność. Jaką masz wersję kadu?

W F21 zmieniono nazwę libqca2 na libqca i coś trzeba będzie z tym zrobić. Pamiętam o tym choć u siebie po prostu wyłączyłem tą wtyczkę :)

W Fedorze mam wersje z Twojego repo, czyli aktualnie 3.0.beta1-2. Wtyczkę też mam niby wyłączoną, ale nadal wyskakują mi te komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fedorze mam wersje z Twojego repo, czyli aktualnie 3.0.beta1-2. Wtyczkę też mam niby wyłączoną, ale nadal wyskakują mi te komunikaty.

Znalazłem błąd, brakowało qca-qt5-ossl w zależnościach. Wrzuciłem zmiany do speca i Jenkins właśnie pracuje nad wypuszczeniem paczek.

 

Jeśli chodzi o brak ikony w Gnome3 z użyciem TopIcons to potwierdzam, nie wyświetla się. Zarówno w ciemnej skórce, jak i jasnej, w gnome classic też. Żeby było zabawniej w Cinnamon i w Xfce wyświetla się prawidłowo. Wiem że to wkurzający błąd, ale dla mnie niestety ma niski priorytet. Zgłoś proszę to do Kadu Team, a jeszcze lepiej spróbuj coś podebagować samodzielnie, bo ja mogę się tym zająć dopiero za baaardzo długi czas - sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chodzi o brak ikony w Gnome3 z użyciem TopIcons to potwierdzam, nie wyświetla się. Zarówno w ciemnej skórce, jak i jasnej, w gnome classic też. Żeby było zabawniej w Cinnamon i w Xfce wyświetla się prawidłowo. Wiem że to wkurzający błąd, ale dla mnie niestety ma niski priorytet. Zgłoś proszę to do Kadu Team, a jeszcze lepiej spróbuj coś podebagować samodzielnie, bo ja mogę się tym zająć dopiero za baaardzo długi czas - sorry.

Po dzisiejszej aktualizacji qt5 do wersji 5.4.2-1 ikona w Gnome3 się pojawiła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie w wersji 2.1 Kadu nastąpił nawrót mdło...wróć, regularnego lagowania łącza na x sekund co y sekund.

Musiałbym jeszcze potwierdzić bo testy były na tyle niedokładne, że mógł to być też zbieg okoliczności. W wersji 1.5 na pewno nic takiego się nie zdarza.

Wersji "niestabilnych" z drzewka 3.0 nie sprawdzałem pod tym kątem jeszcze.

 

Po za tym leciutki offtopic.

Nie wierzyłem więc sprawdziłem. Na stronie Gadu-Gadu S.A. (Spadaj Abonencie) jest lista cytuję, "autoryzowanych", dozwolonych komunikatorów. Oczywiście zaznaczają, że inne naruszają regulamin blablabla. Dziesięć ponad lat - tu przepraszam za hashtag - #thuglife (lub coś podobnego?), używanie Kadu i łamanie regulaminu. Nie opłaca im się nawet takie "ściganie" kogokolwiek w dobie, gdzie alternatyw jest na pęczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji qt5 do wersji 5.4.2-1 ikona w Gnome3 się pojawiła. :)

 

W KDE5 (Fedora 21) niestety ciągle jej brak. Gorzej, że nie mam czasu się temu przyjrzeć i po prostu toleruję.

 

Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie w wersji 2.1 Kadu nastąpił nawrót (...)

Ja już nigdzie nie używam serii 2. W 3 pozbyto się libiris.

Po za tym leciutki offtopic.

Nie wierzyłem więc sprawdziłem. Na stronie Gadu-Gadu S.A. (Spadaj Abonencie) jest lista cytuję, "autoryzowanych", dozwolonych komunikatorów. Oczywiście zaznaczają, że inne naruszają regulamin blablabla. Dziesięć ponad lat - tu przepraszam za hashtag - #thuglife (lub coś podobnego?), używanie Kadu i łamanie regulaminu. Nie opłaca im się nawet takie "ściganie" kogokolwiek w dobie, gdzie alternatyw jest na pęczki...

W nowym regulaminie jest jeszcze informacja, że rozmowy przechowują przez 30 dni, jak żyć?

Trzeba by było znaleźć czas i napisać wtyczkę do synchronizacji Kadu z serwerami GG, a nowy regulamin wchodzi 19 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W KDE5 (Fedora 21) niestety ciągle jej brak. Gorzej, że nie mam czasu się temu przyjrzeć i po prostu toleruję.

Oczywiście, że w Plasmie 5 jest ikona Kadu. Tyle że jest ona ukryta i pokazuje się razem z innymi ukrytymi po kliknięciu na "Pokaż ukryte ikony"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

 

Ja już nigdzie nie używam serii 2. W 3 pozbyto się libiris.

Libris? Jakaś bardzo problematyczna była? :P

 

Jest bardziej śmiechowo ostatnio.

Na Linuksie mój główny numer działa zawsze i wszędzie, zaś na Wingrozie alternatywny nie łączy ni w ząb, zainstalowałem WTW tak na szybko i on łączy.

Założę się, że to wina GG S.A. (S[beeeep] Abonencie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w Plasmie 5 jest ikona Kadu. Tyle że jest ona ukryta i pokazuje się razem z innymi ukrytymi po kliknięciu na "Pokaż ukryte ikony"...

Oczywiście że pokazałem tą ikonę, niestety pojawia się tylko przy jednym motywie. Problem wygląda identycznie, jak wtedy, gdy brakowalo na fc21 qt5-qtsvg. Pewnie dla KDE5 jest jeszcze jakiś pakiet, który nie mam wpisany w zależności.

 

Libris? Jakaś bardzo problematyczna była? :P

Tak bardzo, że RedHat nie pozwolił na powrót Kadu do repozytoriów Fedory.

 

Jest bardziej śmiechowo ostatnio.

Na Linuksie mój główny numer działa zawsze i wszędzie, zaś na Wingrozie alternatywny nie łączy ni w ząb, zainstalowałem WTW tak na szybko i on łączy.

Założę się, że to wina GG S.A. (S[beeeep] Abonencie).

Nie mam Windowsa by potestować, na Linuksach Kadu 3 łączy się z kilkoma numerami gg i gtalk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kadu 2.0.2 i 3 beta 1 przestał się u mnie uruchamiać.

W czasie próby uruchomienia w konsoli pojawia się coś takiego:

Warning: QFSFileEngine::open: No file name specified 

backtrace: ('warning from Qt (above)')
======= BEGIN OF BACKTRACE =====
[0] kadu() [0x406d2e]
[1] kadu() [0x407091]
[2] /lib64/libQt5Core.so.5(+0x8f036) [0x7f04bc0fc036]
[3] /lib64/libQt5Core.so.5(_ZNK14QMessageLogger7warningEPKcz+0xac) [0x7f04bc0fcdfc]
[4] /lib64/libQt5Core.so.5(_ZN13QFSFileEngine4openE6QFlagsIN9QIODevice12OpenModeFlagEE+0xe1) [0x7f04bc269791]
[5] /lib64/libQt5Core.so.5(_ZN5QFile4openE6QFlagsIN9QIODevice12OpenModeFlagEE+0x87) [0x7f04bc20cc17]
[6] /lib64/libQt5Gui.so.5(+0x14c140) [0x7f04bc889140]
[7] /lib64/libQt5Gui.so.5(_ZN12QImageReader4readEP6QImage+0x52) [0x7f04bc88a962]
[8] /lib64/libQt5Gui.so.5(_ZN12QImageReader4readEv+0x34) [0x7f04bc88a9f4]
[9] /lib64/libQt5Gui.so.5(_ZN6QImage4loadERK7QStringPKc+0x53) [0x7f04bc86d633]
[10] /lib64/libkadu.so(_ZN12KaduTreeView16updateBackgroundEv+0xf23) [0x7f04be4ae0c3]
[11] /lib64/libkadu.so(_ZN12RosterWidget20configurationUpdatedEv+0x47e) [0x7f04be4ba71e]
[12] /lib64/libkadu.so(_ZN12RosterWidgetC2EP7QWidget+0x11b) [0x7f04be4bbefb]
[13] /lib64/libkadu.so(_ZN10KaduWindow9createGuiEv+0xb9) [0x7f04be513f69]
[14] /lib64/libkadu.so(_ZN10KaduWindowC1Ev+0x1d0) [0x7f04be514760]
[15] /lib64/libkadu.so(_ZN4Core9createGuiEv+0x32) [0x7f04be426762]
[16] kadu() [0x4072c6]
[17] kadu() [0x409309]
[18] kadu() [0x406165]
[19] /lib64/libc.so.6(__libc_start_main+0xf0) [0x7f04bb42c700]
[20] kadu(_start+0x29) [0x406a19]
======= END OF BACKTRACE  ======

======= BEGIN OF BACKTRACE =====
[0] kadu() [0x4098fc]
[1] /lib64/libc.so.6(+0x34a50) [0x7f04bb440a50]
======= END OF BACKTRACE  ======
Przerwane (zrzut pamięci)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...