Skocz do zawartości

Wsparcie Na Rhel Od Novell


exposelab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka. Jeżeli zrezygnujesz ze wsparcia RH (a taka jest sugestia na stronie którą podałeś), to tracisz możliwość używania RHELa (koniec licencji na używanie znaków towarowych RH), co prowadzi cię do zakupu SLESa... marketing, nic więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem FAQ z tej strony i wiem czemu to ma służyć - zakładają na wstępie trzyletni proces migracji do SLES, zostawiają sobie jedna furtkę - możliwość przedłużenia tego okresu.

W tym czasie nic nie tracę. Zmieniam wsparcie z RH na Novell.

Updates provided by Novell are built from the source code of the updates that Red Hat publishes and makes available to the general public. Novell is providing Red Hat Enterprise Linux server support for a predetermined period of time so that customers have the flexibility to make the change to SUSE Linux Enterprise over a three-year period

 

Pytanie czy ktoś miał z tym styczność? Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o updaty, ale o licencję na używanie znaków towarowych Red Hata. Masz ją pod warunkiem wykupienia subskrypcji od Red Hata, a co za tym idzie masz u nich wsparcie. Jak rezygnujesz z subskrypcji, rezygnujesz z licencji na znaki towarowe Red Hata, co prowadzi do tego, że musisz usunąć ich produkt. Co innego jeżeli używasz CentOSa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o updaty, ale o licencję na używanie znaków towarowych Red Hata. Masz ją pod warunkiem wykupienia subskrypcji od Red Hata, a co za tym idzie masz u nich wsparcie. Jak rezygnujesz z subskrypcji, rezygnujesz z licencji na znaki towarowe Red Hata, co prowadzi do tego, że musisz usunąć ich produkt. Co innego jeżeli używasz CentOSa.

 

Pozdrawiam

 

O rany. Wszyscy powtarzają to samo :)

Przeczytałeś moje pytanie? Przeczytaj przy okazji FAQ na stronie, do której link podałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...