Skocz do zawartości

Problem Z Wifi Do Tv Samsung


Pinceta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem kartę sieciową Pentagram model p6132-07 , aby korzystać z internet tv w moim tv samsung c680 plasma. wszelkie próby ustawień spełzły na niczym. udało mi się ręcznie wpisac MAC, IP, bramę, DNS, a potem wykonuję test sieci i tv woła, że pakiet dla bramy nie halo....brak połączenia z bramą i mam sprawdzić ustawienia sieci. A qrcze internet smiga w domu aż milo. Dodam, że mam kablówkę i modem motorola, potem podłączony router Netgear ( aby każdy korzystał z netu w domku), ale tv nie moge rozbujać. Może ktoś miał podobny problem i jakoś udało się to połączyć? Zaznaczę, że nie robiłem z kartą nic, tylko od razu podłączyłem do tv i potem myślalem ,że automatycznie wykryje, ale nie. Wpisałem ręcznie adresy i na tym stanąłem. pomocy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że TV "widzi" wspomnianą kartę to powinno działać od strzała. Czy nie masz przypadkiem ustawionego filtrowania mac-adresów na routerze ?

Nie chcę filozować ale wydaje mi się że Samsungi mają specjalne wejście cóś "Samsung Extension cośtam", i może powinieneś iść w tym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że TV "widzi" wspomnianą kartę to powinno działać od strzała. Czy nie masz przypadkiem ustawionego filtrowania mac-adresów na routerze ?

Nie chcę filozować ale wydaje mi się że Samsungi mają specjalne wejście cóś "Samsung Extension cośtam", i może powinieneś iść w tym kierunku ?

wydaje mi się, że problem może tkwic w samym routerze. Tylko qrna jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam na pamięć ustawień Netgear-ów ale szukałbym w ustawieniach Wireless/Security wpisów typu Allow access, Deny access itp...

 

A generalnie na czym to "wydaje mi się" opierasz? Router konfigurowałeś ty, ktoś ci konfigurował czy też jedziesz na ustawieniach z pudełka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam na pamięć ustawień Netgear-ów ale szukałbym w ustawieniach Wireless/Security wpisów typu Allow access, Deny access itp...

 

A generalnie na czym to "wydaje mi się" opierasz? Router konfigurowałeś ty, ktoś ci konfigurował czy też jedziesz na ustawieniach z pudełka ?

router konfigurował komputerowiec dwa lata temu i wszystko działało bez zarzutu. na jakimś forum wyczytałem, że jakies dchp nalezy wyłączyć ( mie jestem informatykiem i dla mnie to nic w ząb )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...