Skocz do zawartości

Programy Do Edycji Wideo, Dźwięku I Konwersji


VvVONSU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki programowi recordmydesktop mogę pięknie nagrywać ale teraz potrzebuje jakiś łatwych programów do:

1) konwertowania wideo z .ogv na .avi

2) prostych obróbek wideo

3) Możliwość wprowadzania własnego dźwięku i usuwania tego z wideo

4) wprowadzania tesktu do wideo (napisy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem tak, ze najpierw konwersja z ogv, bo tego formatu prawie nic nie czyta:

mencoder ble.ogv -ovc xvid -oac mp3lame -xvidencopts pass=1 -o ble.avi

a potem uzywam avidemux (pakiet w repo to avidemux-gtk). Program jest dosc prostacki, ale podstawowe rzeczy da sie zrobic. Kiedys próbowalem uzywac Cinerella, ale to troche ciezszy kaliber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiegos prostego programu do konwersji na avi (Nie chce mi sie konwertowac w ten sposób kazdego nagranego filmiku) ? Avidemux jest troszke zbyt ubogi, zeby chociaz byla ta opcja wklejania napisów do filmu byloby super, a co do Cinerella to nie moge go pobrac nawet- jest w yum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://jakilinux.org/aplikacje/tworzenie-profesjonalnych-filmow-przy-pomocy-openshota/ Gdyby ktos spoza forum potrzebowal...

 

Ale niestety nie widze w tych tutorialach ani jednej wzmianki o dodawaniu tekstu OpenShot chyba nie posiada takiej opcji :<

A ja mam potrzebe dodania tekstu do filmiku bo komentarze slowne nie wychodza profesjonalnie, zwlaszcza z moim mikrofonem :D

Zobacze czy avidemux spelni moje oczekiwania w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby mikrofon to rzeczywiscie moze byc problem. Jak sie nagrywalem na kompie, to korzystalem z Audacity (w repo jak audacity, lub audacity-freeworld wspierajacy mp3ki) i odszumowywalem nagrania.

 

Nagraj sie na Audacity, zaznacz kawalek nagrania, w którym nic nie mówisz i menu: effect -> noise removal -> get noise profile. Potem zaznacz calosc nagrania i effect -> noise removal -> OK. Suwak noise reduction sluzy to regulowania ile tych szumów chcesz wyciac. Po odszumowaniu masz o wiele lepszy dzwiek i przy braku szumów mozesz latwiej powycinac chrzakniecia, przejezyczenia, czy kichniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...