Skocz do zawartości

Steam Dla Linuxa


JoleKK

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest to opisane gdyby post WalDo byl niewystarczajacy, jesli ktos "jedzie" na otwartych sterownikach to polecam jeszcze

sudo yum update

poniewaz do Team Fortress2 potrzebna jest nowsza Mesa (Nie ma potrzeby restartu :) )

Osoby uzywajace flash player na x86_64 nie moga go w latwy sposób uzyc w steam zatem nie bedzie screenshotów prezentujacych gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to bezpieczne wiec dla pewnosci zrobilem nowe testowe konto. Sam Steam dziala mi z 10x szybciej niz pod WINE. Próbowalem przetestowac ale Team Fortress 2 który jako jedyny jest za darmo strzelil mi focha i stwierdzil ze cos nie tak z OpenGL. :/

 

U mnie daje blad "Could not find required OpenGL entry point 'glColorMaskIndexedEXT'! Either your video card is unsupported, or your OpenGL driver needs to be updated.".

Karta slaba (GF 7050PV) ale pod Windows próbowalem i na minimalnej rozdzielczosci jakos tam dalo sie pograc. Chyba cos ze sterownikami nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem, ze minimalne stery nvidii to 303 lub 304, zeby dzialalo. Teraz nie znajde tych informacji, ale sa w dziale supportu wersji linuxowej na forum steama.

 

Co do samego dzialania, to niektórych gier nie instaluje. Otrzymujemy komunikat, ze gra zainstalowana, trwa to jednak sekunde, a pliki nie sa pobierane (Limbo, Braid). TF2 wciaz mi sie sciaga, jak skonczy to pochwale sie efektem.

 

Update: Z TF2 mam to samo, ponizej link do dyskusji jak rozwiazac problem pod Ubuntu, wiec jak ktos ma czas, moze spróbowac na Fedorze i podzielic sie.

 

http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/1/882966056488160497/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie od samego poczatku uzywam Steama dzieki temu trikowi z steam://open/games. Nie wszystkie gry, które powinny byc dostepne na Steamie juz dzialaja. Musimy poczekac. Oficjalna liste znajdziecie na: http://store.steampowered.com/search/?snr=1_4_4__12&term=#os=linux&advanced=0&sort_order=ASC&page=1

A nieoficjalna na: http://marlamin.com/cdr/search.php?s=linux&searchby=os

 

Ja ostatnio pogrywam w Killing Floor, Serious Sam 3: BFE i World of Goo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zakończyły się zamknięte testy usługi Steam w wydaniu na Linuksa i oto już każdy korzystający z Ubuntu 12.04 może sprawdzić, co w tej chwili oferuje mu w becie firma Valve. Na chwilę obecną to jedyna oficjalnie obsługiwana dystrybucja, aczkolwiek naturalnie brane są pod uwagę inne w przyszłości. Instrukcje, jak zabrać się do instalacji odpowiedniego klienta, a także zaktualizować sterowniki karty graficznej, znajdziecie w internetowym poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. A tak sie cieszylem, jak pierwsze newsy mówily o testowaniu wlasnie L4D2. :D

Ale jest jeden fakt pocieszajacy. L4D2 ma byc pierwsza gra "przeniesiona" dla linuxa. Dlatego jak wyszedl steam to myslalem, ze to juz dokonali i chca pokazac finalny efekt. Teraz to ich priorytet wiec teoretycznie powinien sie pojawic do marca jak niektóre zródla podaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...