Skocz do zawartości

[Fedora 19] Silveright


markon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

orientowałem się nieco w internecie  i  podobno jest wtyczka dla firefoxa moonlight, która da radę odtworzyć filmy w technologii silverlight.

W jaki sposób mogę to zainstalować. Proszę o "przeprowadzenie za rączkę" bo w szukałem na stronie, ale nie mogę znaleźć tego co należy pobrać.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest trochę bardziej skomplikowane, gdyż z tego co się orientuję to Moonlight nie jest pełną implementacją Silverlighta i nie obsługuje wszystkich jego funkcji, takich jak na przykład zabezpieczenia DRM. A tego chyba używa onet.

Na szczęście całkiem niedawno pojawił się projekt o nazwie pipelight, który dostarcza plugin dla przeglądarek na Linuxa umożliwiający wykorzystanie Silverlighta działającego pod Wine.

Na twoje nieszczęście aktualnie nie widziałem paczek na Fedorę, więc jak bardzo chcesz mieć działającego Silverlight to musisz sobie sam ten plugin skompilować (proces ten opisuje autor plugina na swojej stronie).

 

Powodzenia ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przed chwilą weszłem na stronę wymagającą wtyczki silverlight .

Firefox 22.0 chciał ją zainstalować automatycznie , ale niestety  wywalił tylko taki błąd ;

 

Forbidden

You don't have permission to access /moonlight/redirector.html on this server.

Apache/2.2.22 (Ubuntu) Server at www.go-mono.com Port 80

Jak więc tą wtyczkę skutecznie zainstalować ? Edytowane przez WalDo
Łączę tematy. Na przyszłość proszę przeszukiwać forum przed założeniem tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przed chwilą weszłem na stronę wymagającą wtyczki silverlight .

Firefox 22.0 chciał ją zainstalować automatycznie , ale niestety  wywalił tylko taki błąd ;

 

Jak więc tą wtyczkę skutecznie zainstalować ?

 

Witam. Niestety też mam problem z tą wtyczką. Mam Laptopa Dell Vosto 1220 zainstalowałem tam Fedorę 19, 32 Bit. Wszystko hula. Zainstalowałem odpowiednik wtyczki silverlight w najnowszej wersji, oraz wine w wersji -1.7.7-3.1.i686, ale niestety niestety wtyczka nie działa. Nie wiem jak sobie poradzić żeby ta wtyczka zadziałała poprawnie na fedorze 19. Dodam że na kompie stacjonarnym mam OpenSuse 12.3 i tam odpowiednik  silverligh'ta działa bez problemu. Na tej stronie: http://fds-team.de/cms/pipelight-compile-wine.html jest mowa o patch'u. Nie mam pojęcia jak go zainstalować, bądź jakiego innego sposobu użyć by uruchomić  emulator silvrlight na fedorze 19.

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam Antioch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...