Skocz do zawartości

Problem Z Podpięciem Usb Do Virtualbox-A Fedora 19.


mgar93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od kilku tygodni mam problem z dodaniem do maszyny wirtualnej (obojętnie jaki system) urządzeń usb. Zainstalowałem potrzebne oprogramowanie, wszystkie sterowniki się zainstalowały, jednak gdy podpinam np. pendrive do wirtualki, to oczywiście system wykrywa go, pokazuje jego nazwę, jednak nie uruchomi go, gdyż w menadżerze zadań (Windows 8) wywala błąd, że nie może urządzenia uruchomić. Sprawdziłem na laptopie w firmie i jest ten sam problem.

 

Dziś skojarzyłem, że problem występuje także w VirtualBoxie zainstalowanym na Windows 7, więc problem jest bardziej globany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc problem jest bardziej globany.

;) U mnie działa bez problemu, więc problem jest raczej lokalny.

 

Zakładam, że instalujesz paczki ze strony virtualbox.org a nie z repozytorium Fedory.

Co konkretnie zainstalowałeś?

Przy instalacji Oracle VM VirtualBox Extension Pack nie było błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowszego VirtualBox-a (VirtualBox-4.2-4.2.18_88780_fedora18-1.x86_64.rpm) ze strony virtualbox.org. Po instalacji i utworzeniu maszyny wirtualnej wywalił błąd aby zrekompilować kernel, co wcześniej nie zdarzało się na czystym systemie, jeszcze bez żadnej aktualizacji. Nie mogłem tego zrobić dopóki nie zainstalowałem DKMS-a.

 

Po poprawnym zainstalowaniu systemu na wirtualce, puściłem instalację Guest Additions. Po restarcie maszyny podłączyłem pendrive i jak potem pisałem sterownik windowsowski wywalił błąd.

 

Próbowałem kilka razy formatować Fedorę, wrócić do Fedory 18, lecz ten sam problem występuje. Na maszynie testowałem Windows XP i Windows 7. Sytuacja się powtarza.

 

Przy instalacji Virtualbox-a nie było żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wywalił błąd aby zrekompilować kernel [...]. Nie mogłem tego zrobić dopóki nie zainstalowałem DKMS-a.

Nie kernel, tylko moduł kernela - to dość duża różnica. A wcześniej nie prosił Cię o to, bo miałes zainstalowany dkms, który po każdej zmianie jądra automatycznie kompilował moduł.

 

Z tego co piszesz nie masz - jak pisałem wyżej - zainstalowanego Oracle VM VirtualBox Extension Pack. Na gospodarzu. Nie chodzi o dodatki dla systemu goszczonego.

Pobierasz z tej strony → https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Instalujesz jako root poleceniem:

VBoxManage extpack install /ŚcieżkaDoPobranegoPliku/Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.2.18-88780.vbox-extpack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treści w podanym wyżej linku są trochę nieaktualne, ale brak czasu (i chęci :)) do aktualizacji.

Na pewno różnica jest taka, że z repozytorium Fedory dawne "VirtualBox-OSE" instaluje się teraz jako zwykły "VirtualBox". Po zainstalowaniu repozytorium Oracle paczkę od Oracle'a instaluje się podając VirtualBox-<wersja> (aktualnie "yum install VirtualBox-4.2").

Innych szczegółów nie weryfikowałem pod kątem aktualności, ale ostatnie zmiany na stronie były wprowadzane niemal 2 lata temu, więc warto do tego podchodzić z pewna dozą nieufności - 2 lata w świecie Linuksa to szmat czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mmm sprawa USB wygląda skrótowo tak:

1) Instalujemy VirtualBox

2) Włączamy zarządzanie użytkownikami i grupami (chyba, że ktoś potrafi z Terminala to nie staję na drodze)

3) Dodajemy "siebie" do grupy vboxusers (tak się chyba nazywała)

Nie jestem pewiem czy trzeba zrestartować komputer/X'y, ale po takim zabiegu powinno działać połączenie z urządzeniami USB w VirtualBox.

To jest chyba jakiś rodzaj zabezpieczenia by niedozwoleni użytkownicy nie przenikali do wirtualnych maszyn urządzeniami USB różnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subaru bez dodatkowej paczki ze strony Virtualbox.org na pewno nie będzie działać USB.

VirtualBox 4.3 Oracle VM VirtualBox Extension Pack All supported platforms

Support for USB 2.0 devices, VirtualBox RDP and PXE boot for Intel cards. See this chapter from the User Manual for an introduction to this Extension Pack.

A próba uruchomienia maszyny wcześniej skonfigurowanej do współpracy z USB kończy się komunikatem:

Failed to open a session for the virtual machine Test.

Implementation of the USB 2.0 controller not found!

Because the USB 2.0 controller state is part of the saved VM state, the VM cannot be started. To fix this problem, either install the 'Oracle VM VirtualBox Extension Pack' or disable USB 2.0 support in the VM settings (VERR_NOT_FOUND).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...