Skocz do zawartości

Startowanie Z Vm Z Poziomu Grub Hosta


Sedziwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie zaznaczę że jestem tylko użytkownikiem trybu graficznego RHEL bez zaawansowaniej wiedzy, proszę więc o wyrozumiałość.

 

Jak w temacie: czy jest możliwe wystartowanie VM i automaatyczne przejscie do niej z poziomu Boot Menu hosta?

wyobrażam sobie taki scenariusz:

 

1) na liscie wyboru GRUB wybieram pozycję "Windows VM"

2) RHEL startuje w trybie niezbędnego minimum, niejako niewidoczny - tylko KVM i to co niezbędne

3) Automatycznie startuje wspomniany "WIndows VM" i uruchamia jego konsola w KVM.

 

Czy taki scenariusz jest (_wogóle_ → w ogóle) ORT możliwy do zrealizowania? A może istnieje taka funkcja/konfiguracja tylko ja nie wiem jak ją skonfigurować?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ponieważ mówisz o RHELu, gdzie dostępne są jeszcze runlevele, to mógłbyś skonfigurować sobie jeden z runleveli właśnie w ten sposób. Nie podaję szczegółów bo jest w tym trochę roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wyobrażenie jak to zrobić, ale jak napisał Artur to trochę roboty, a końcowy efekt może być niezadowalający. Skoro chcesz zejść z tym rozwiązaniem do poziomu GRUB-a, to rozsądniej będzie:

- po prostu startować VM-kę z poziomu menedżera (np. virt-manager) w środowisku graficznym RHEL-a

- zainstalować Windows na odrębnej partycji i uruchamiać go jako pełnoprawny system

- wariant mieszany powyższych, czyli z tej samem partycji startować Windows jako VM bądź pełnoprawny system. Wad tego rozwiązania raczej jest więcej niż zalet, ale się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...