Skocz do zawartości

Fedora Workstation


radziojedi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy, co myślicie o projektach utworzenia Fedora Workstation, Fedora Cloud i Fedora Server? Pomysł wydaje mi się dobry. Być może dzięki temu otrzymamy trzy "doszlifowane" produkty, a nie "worek z pakietami". Boję się tylko faktu, że Fedora Workstation skupi się na środowisku Gnome i bibliotekach GTK (co jest chyba nieuniknione), jeszcze bardziej odrzucając w cień KDE, którego osobiście używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre posunięciem, bo w końcu będzie można instalować Fedorę na serwerach. Teraz to taki trochę samobój. Co do KDE to nie obawiałbym się, bo jest duża społeczność, która będzie dbała o rozwój spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Chętnie zobaczyłbym taką Fedorę opakowaną w metkę "Workstation". Choć boję się nieco, aby nie odbiło się to na jakości normalnej Fedory (rozdrobnienie w sile programistycznej). Zastanawia mnie też cykl wydawniczy takiego Workstation. No i Red Hat może tu zarobić na dwa sposoby - albo sprzedają wsparcie do Workstationa i zarabiają na RHEL i Fedora Workstation, albo wsparcia nie ma i po "pełną wersję" zapraszamy do RHEL ;-) Tylko nieco w tej idei zaproszenia po pełne wsparcie do RHEL psuje mi wizję to, że RH wziął pod swe skrzydła CentOS. Więc z jednej strony darmowe Workstation w postaci CentOS, z drugiej Fedora Workstation?

 

A tak w ogóle, w ogóle ;-) To marzy mi się taka Fedora LTS - w pudełku, ze wsparciem i płatna ;-) Takie coś, co potencjalnie jest bardziej stabilne od normalnej Fedory (na której stabilność ani razu jak korzystam od wersji 12 to nie narzekam), bez gonienia za numerkami co pół roku (ew. co rok) ;-) Z szacunku do programistów Fedory, chętnie bym coś takiego kupił. Może to zapewnić potencjalnie Workstation, ale nie będzie to raczej dla zwykłego usera, a poza tym, jak będzie konserwą niczym RHEL, to też bez rewelki. Target userów jest bowiem określony:

 

 

The Fedora Workstation working group aims to create a reliable, user-friendly and powerful operating system for laptops and PC hardware. The system will primarily be aimed at providing a platform for development of server side and client applications that is attractive to a range of developers - from hobbyists and students to developers working in corporate environments.

 

Sznurek: http://fedoraproject.org/wiki/Workstation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...