Skocz do zawartości

Skype - Przekierowanie Pulseaudio Na Alsa


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpadłem na dość szalony pomysł w ramach naprawiania zepsutych śrubek.

Udało mi się zainstalować najnowszą wersję Skype z ignorowaniem zależności, jedyna brakująca w porównaniu do poprzedniej to pakiet:

 

alsa-plugins-pulseaudio

Co dowodzi, że najnowszy Skype uparcie chce używać PulseAudio.

 

Moje pytanie jest takie, czy da się jakoś np. w miejscach plików z tego pakietu zrobić dowiązania do odpowiedników ALSA lub jakoś inaczej przekierować rządanie PulseAudio na ALSA?

 

Z góry odpowiadam na pytanie też takowe:
Q: A nie możesz po prostu używać PulseAudio?
A: Nie, tłumaczyłem to w poście gdzieś w Offtopicu, nie będę powtarzał tego samego metodą kopiuj wklej.

 

Z góry dziękuję za pomoc i życzę wszystkim miłego dnia.

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Po dluzszym zastanowieniu i szukaniu w google stwierdzilem ze jest to troche trudniejsze,

poniewaz wydaje mi sie ze gdy uzywamy pulse audio

 - zarowno pulse jak i alsa sa aktywne

gdy uzywamy alsa

 - pulse jest nieaktywne lub nawet go nie ma

a ciezko przekierowac z czegos co jest nieaktywne.

 

     Wydaje mi sie nadal ze jest mozliwe przekierowanie (chociaz nie widze takich opcji)

z pulse do alsy np. poprzez stworzenie nowej konfiguracji dla ~/.pulse/client.conf
ale uruchamianie pulse do tego celu troche mija sie z celem i moglo by powodowac problemy.

       Trzeba by sie spytac developerow pulse audio czy jest to mozliwe,

aczkolwiek boje sie ze trzeba by napisac do tego nowa aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Po dluzszym zastanowieniu i szukaniu w google stwierdzilem ze jest to troche trudniejsze,

poniewaz wydaje mi sie ze gdy uzywamy pulse audio

 - zarowno pulse jak i alsa sa aktywne

gdy uzywamy alsa

 - pulse jest nieaktywne lub nawet go nie ma

a ciezko przekierowac z czegos co jest nieaktywne.

 

 

Alsa jest interfejsem dla sterowników działającym w przestrzeni jądra.  Pulseaudio jest serwerem dźwięku, który w skrócie zbiera strumienie i przekierowuje na określone wyjście. Nie zajmuje się obsługą sterowników więc potrzebuje do tego Alsę, OSS itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Alsa jest interfejsem dla sterowników działającym w przestrzeni jądra.  Pulseaudio jest serwerem dźwięku, który w skrócie zbiera strumienie i przekierowuje na określone wyjście. Nie zajmuje się obsługą sterowników więc potrzebuje do tego Alsę, OSS itp.

To powoduje, że po prostu spadam z fotela ze śmiechu. Micro$oft mówi, że wywala wsparcie ALSA podczas gdy i tak są uzależnieni od ALSA wedle tych informacji. Po prostu używają najgorszej możliwej drogi bowiem zostawiają samo PulseAudio, które nie jest aż takie oh-i-ah oraz udają, że nie ma ALSA a jest ALSA ergo oszukują klientów (świadomie lub nieświadomie).

Pozwoliłem sobie to przetłumaczyć na angielski - mniej lub bardziej dokładnie xD - i wkleić im na forum Skype'a, zobaczymy jak długo Micro$ft potrafi się chować pod poduszkami bez łapania tchu.

 

Szkoda, że nie ma prostej metody na to przekierowanie, trzeba by kilka osób na taki kaliber projektu, a robienie projektu dla JEDNEJ i to dosłownie JEDNEJ sytuacji jest trochę jak strzelanie z armaty do muchy, lepiej zacząć na zapas przekonywać kolegów do zmiany klienta na...nie wiem...Google Hangouts chociażby albo inne tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgodzę. Pulseaudio stało się standardem we wszystkich dystrybucjach i chyba nie bez powodu. Działa jako kolejna warstwa pomiędzy aplikacją a sprzętem, i zapewnia dodatkową funkcjonalność, którą Alsa nie daje/nie udostępnia. Przypuszczalnie z powodu Unixowej polityki- rób jedną rzecz, ale dobrze, a nie tysiąc naraz i nie do końca poprawnie (patrz np. X-y).
I teraz dlaczego programiści MS, mają wspierać obydwie wersje? Jaką korzyść daje IM robienie obsługi dwóch wyjść? Rezygnując bezpośrednio korzystania z Alsy na pewno odchodzi problem śledzenia zmian w kernelu, zostawiając go jak i pewnie dziesiątki innych programistom Pulseaudio. I o to w tym chyba chodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Objection.

VLC też nie jest małym projektem, prawie na pewno utrzymywanym przez mniej bogatą firmę niż M$ a jakoś potrafi mieć w opcjach WYBÓR wyjścia dźwięku.

Po prostu VLC nie promuje polityki nazi w stylu:

Wybierz swój ulubiony laptop z systemem i dlaczego Windows.

Nie ma czegoś takiego jak nie da się - szczególnie jeśli inne projekty udowodniły, że się da - jest tylko lenistwo :P

Po za tym to, że coś jest popularne, nie oznacza, że jest dobre.

Kodek MP3 mi najlepszym przykładem, jest do bólu popularny, ale za grosz nie jest "dobry", OGG go ogrywa na tej samej płaszczyźnie jakość-rozmiar pliku a FLAC mimo większego rozmiaru pliku ogrywa MP3 o lata świetlne.

Po prostu pech chciał, że wszyscy się najarali na MP3 i już, ale wcale to nie oznacza, że to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób potwierdziłeś moją teorię, M$ nie to, że nie może czy nie umie, po prostu mają to gdzieś bo myślą, że są tacy super jak zepsują produkt na etapie, gdzie mamy milion-trzysta alternatyw kto wie czy nie lepszych.

 

Artyuł ciekawy, poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...