Skocz do zawartości

Gcc 4.9 Dla Fedora 20


Blazej_P

Rekomendowane odpowiedzi

[EDIT]

"nie działa" chyba rozumiem. Może weź z koji paczkę dla F21 i spróbuj przekompilować na F20?

A czy mógłbyś napisać trochę więcej szczegółów, jak to zrobić?

Nie poruszam się pod linuksem aż tak swobodnie i możliwe, że stąd też moje nietrafne pytania. Po prostu potrzebuję na F20 mieć zainstalowane najnowsze gcc 4.9.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz src.rpm stąd → http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=552718

i przekompiluj.

Trzeba zbudować "drzewko" → http://wiki.fedora.pl/wiki/Rpmbuild

 

W skrócie

yum install rpm-build rpmdevtools
# i już jako zwykły user, nie root
rpmdev-setuptree
ściągnięty wcześniej src.rpm wrzucasz do $HOME/rpmbuild/SRPMS

 

cd $HOME/rpmbuild
rpmbuild --rebuild SRPMS/gcc-4.9.1-7.fc21.src.rpm
Za pierwszym razem wyrzuci zapewne listę paczek, które musisz zainstalować. Różne *-devel" i inne. Instalujesz co trzeba, i jeszcze raz rpmbuild.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa.

 

OK, źle napisałem

Posiadam obecnie gcc 4.8.3, potrzebuję zainstalować też najnowszą 4.9. 

Co to znaczy "nie działa"? Masz zainstalowane repo rawhide?

yum install fedora-release-rawhide

Nową wersje gcc chcesz zainstalować obok, czy zamiast starej wersji?

 

 

ściągnięty wcześniej src.rpm wrzucasz do $HOME/rpmbuild/SRPMS

 

Plików src.rpm nie należy instalować w ~/rpmbuild/SRPMS/, w tym katalogu zostanie utworzony src.rpm po naszej przebudownie pakietu.

Sama przebudowa pakietu nic nie da, jeżeli chcesz zainstalować obie wersje gcc obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OFFTOPIC]

Plików src.rpm nie należy instalować w ~/rpmbuild/SRPMS/, w tym katalogu zostanie utworzony src.rpm po naszej przebudownie pakietu.

Czyli wystarczy src.rpm wrzucić gdziekolwiek i go przebudować? Zawsze robiłem tak jak napisałem wyżej i było OK, aczkolwiek być może "niekoszernie" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak. Jak chcesz poddać pakiet edycji to wystarczy go zainstalować rpm -i pakiet.src.rpm.

Ja mówię tylko o przebudowaniu pakietu pobranego dla inne wersji systemu. Kiedy pisałem, to jeszcze nie było na koji przebudowanej paczki dla F20, więc sugerowałem pobranie i przebudowanie paczki F21 pod F20. Bez edycji, czyli bez konieczności instalowania rpm -i gcc*.

Wcześniej jakoś tak naturalne mi się wydało, że taki pakiet src.rpm do przebudowania wrzucam do SRPMS. Nie pomyślałem, że src.rpm może leżeć gdziekolwiek a po przebudowaniu i tak rpm trafią do RPMS a src.rpm do SRPMS.

Eee... jakoś zawile tłumaczę :) Tak czy inaczej czegoś się przy okazji nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...