Skocz do zawartości

Problem Z Zamykaniem


fredro

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam dość irytujący problem z zamykaniem systemu linux. Co jakiś czas , dokładnie co przy trzecim wyłączaniu systemu, zamiast wyłączyć laptop, następuje reboot komputera. Wpierw myślałem że to wina środowiska graficznego Cinnamon, ale po sprawdzeniu na Linux Mint z tą samą wersją 2.2.13-2.2.14, już nie mam wątpliwości że to nie jego wina. Znalazłem temat na jakimś forum, że jest za to odpowiedzialny systemd i cron i aktualizacja w 2012 roku naprawiła ten problem. Jednak u mnie on występuje, czy jedyne rozwiązanie to zmienić w ustawieniach środowiska graficznego z "/sbin/shutdown -h -P now" na "/usr/bin/systemctl poweroff", w którym pliku konfiguracyjnym Cinnamon to się zmienia, poprzez dconf? https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=151487&p=1 Jednak środowisko graficzne nie jest za to odpowiedzialne, nawet jak wyłączałem z konsoli root, poprzez polecenia: poweroff, shutdown -h now, tak po trzecim wyłączeniu powraca reboot - więc raczej to może być wina systemd lub systemud + cron? Ma ktoś taki problem przy zamykaniu systemu lub zna jakieś rozwiązanie jak go jakoś rozwiązać? Próbowałem też z różnymi innymi kernelami, to też nie pomogło. trochę poszukałem w wolnej wyszukiwarce. Poprawnie wyłączało się tylko poprzez polecenia na zwykłej konsoli usera:
shutdown -P now
shutdown -hP now
Już miałem zastąpić ten wpis w środowisku graficznym pod opcją poweroff.
Niektórym pomagało usuwanie różnych modułów w zależności od sprzętu ehci_hcd, acer_wmi itp, ale ile różnego sprzętu komputerowego, tyle różnych opcji z modułami.. Jeszcze inni pisali że działało im gdy wsunięty mieli jakiś pendrive usb w port. Kolejny przypadek który pomagał to zainstalowanie laptop-mode-tools i zmiana wpisu
ENABLE_AUTO_MODULES=1 to "0" , u mnie te wszystkie przypadki nie były pomocne, do tego laptop-mode-tools, powodował że moja myszka na usb, na baterii co chwila się zatrzymywała. Ale wygląda że dodając do gruba opcję:
acpi=noirq w moim przypadku też nie rozwiązuje problemu. Już nie wiem jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...