Skocz do zawartości

F21, Ale Obsuwa


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Pozwolicie, że się podłączę do tematu.

Alfa Fedory 21 już wydana. Zainstalowałem ją sobie w maszynie wirtualnej z obrazu live, a właściwie spinu o nazwie Fedora-Live-Workstation-21 Alpha (jak widać od teraz są osobne spiny na kompy domowe, serwery, chmury, itp.).

Instalacja przebiegła bez żadnych problemów, tyle że w Anacondzie nie było możliwości wyboru oprogramowania.

Jak na alfę system działa bardzo stabilnie. Tylko od jednej aplikacji trzeba trzymać się z daleka, a mianowicie od gnomowego Oprogramowania (gnome-software). Działa baaaardzo powoli i wywala się bez powodu. W dodatku jest przerabiany na sklep z oprogramowaniem (co to za dzika moda na sklepy???), nawet wita się hasłem: Let's go shopping! Może dlatego, że to alfa, a może tak ma. Na szczęście jest choćby DNF.

 

Na razie tyle, jak jeszcze pomęczę F 21, to napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem, to zmienił się nieco sposób paczkowania jądra (przybyły pakiety kernel-core i kernel-modules-extras), pojawiło się Qt 5 i jest dostępna w repo Plasma 5. Nie są to aż takie duże zmiany, jak można było się spodziewać po mocno przedłużonym cyklu wydawniczym. Chyba że czegoś nie dostrzegłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że czegoś nie dostrzegłem...

Zamiast 4.7 gigabajtowych iso będą obrazy Live: server, workstation i cloud. Przynajmniej początkowo te trzy. Miła odmiana.

 

Dla odważniejszych informacja o instalacji: iso workstation jest zepsute i pakiety nie zainstalują się ani z płyty, ani obrazu iso. Trzeba ściągać z repo, ale nie wszystkie mają już wersję 21, więc trzeba poszukać działającego. Każde z plikami iso ma też Repo.

 

+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odważniejszych informacja o instalacji: iso workstation jest zepsute i pakiety nie zainstalują się ani z płyty, ani obrazu iso.

Ja właśnie instalowałem z Workstation. I się zainstalowało. Nie było komunikatów o błędach. Gnome działa normalnie.

Chodziło ci o wszystkie pakiety czy jakieś konkretne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie instalowałem z Workstation. I się zainstalowało. Nie było komunikatów o błędach. Gnome działa normalnie.

Chodziło ci o wszystkie pakiety czy jakieś konkretne?

 

No to miałem widać po prostu pecha i ściągnąłem iso z błędami. Było ściągać torrenta, to bym ich pewnie uniknął.

 

Z rzeczy Gnomowych. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co się stało z programem evince. Z jednego z najwolniejszych odtwarzaczy PDFów zrobił się jeden z najszybszych. Czasami działa nawet szybciej niż xpdf. Gnome Software zrobił się już używalny (ma zrzuty ekranów programów), chociaż i tak wolę yuma póki co. Szukajka na pulpicie potrafi coraz więcej bez doinstalowywania rozszerzeń.

 

To też mi się podoba:

# xterm
bash: xterm: nie odnaleziono polecenia...
Zainstalować pakiet "xterm", aby dostarczyć polecenie "xterm"? [N/y] y


 * Oczekiwanie w kolejce... 
Następujące pakiety muszą zostać zainstalowane:
 libXaw-1.0.12-4.fc21.x86_64	X Athena Widget Set
Kontynuować wprowadzanie zmian? [N/y] y


 * Oczekiwanie w kolejce... 
 * Oczekiwanie na uwierzytelnienie... 
 * Oczekiwanie w kolejce... 
 * Pobieranie pakietów... 
 * Żądanie danych... 
 * Testowanie zmian... 
 * Instalowanie pakietów... 
xterm: cannot load font '-misc-fixed-medium-r-semicondensed--13-120-75-75-c-60-iso10646-1'


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że do tego czasu będę już na wersji 21 siedział, ale trochę się obawiam instalacji przez alfą. Znowu przesunęli wydanie, tym razem na 23 września. Ciekawe, czy stable wyjdzie przed świętami.

 

Jak myślicie? To już ostatni termin?

Nie bój żaby :) Zainstalowałem Alfę Workstation Live na pędraku i hula aż miło.

Pobierałem z Torrenta. W wolnej chwili wrzucę jako system na lapka.

Tylko nie wiem, czy da się upgradować do Bety i wersji finalnej.

Czy ktoś ćwiczył takie przejścia i czy w ogóle są możliwe ?

Pozdrawiam wzystkich odważnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czy da się upgradować do Bety i wersji finalnej.

Czy ktoś ćwiczył takie przejścia i czy w ogóle są możliwe ?

Nawet nie poczujesz. Tzn. nie wiem jak konkretnie przy F21, ale pamiętam, że nie mogłem się doczekać F19 i od bety do stabilnego wydania przeszedłem w którymś momencie przez zwykły "yum update"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie poczujesz. Tzn. nie wiem jak konkretnie przy F21, ale pamiętam, że nie mogłem się doczekać F19 i od bety do stabilnego wydania przeszedłem w którymś momencie przez zwykły "yum update"

Dzięki za informację. W takim razie zaraz instaluję F21 Alfę WS na laptoku.

Używam go jako dodatkowy do blaszaka z F20, więc niczym nie ryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SeeM, to nie jest portal hazardowy :) Nie przyjmujemy zakładów :)
Termin wydania F21 jest równie mało przewidywalny jak zero w ruletce.

Najlepsza wypowiedź miesiąca xD

 

Z tego co wyczytałem na rozkładzie jazdy to daty są wpisane takie:

2014-11-18
2014-11-25
2014-12-02

Mamy dwa przesunięcia jak to zwykle bywa - check

Mamy datę około grudniową, która już się często sprawdzała - check

Pozwolę sobie obstawić mimo wszystko 10000 Zenny, że to termin ostateczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...