Skocz do zawartości

2 Systemy Na 2 Dyskach


makumba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

posiadam 2 dyski jeden HDD ( na którym własnie zainstalowałem fedore 20 ) oraz dysk SSD z Windowsem 8.1. Przy włączeniu komputer od razu odpala mi się Fedora.

Czy ktoś mógłby mi udzielić rady jak zrobić wybór systemu przy starcie komputera ?

 

 

Dodam tylko że jestem nowicjuszem, i porsiłbym w miarę prosto wytłumaczone rady :D

Edytowane przez WalDo
łączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ale mam taką zagwozdkę. Przy włączeniu komputera, mam do wyboru bootowanie. Fedora w 2 wersjach oraz Windowska Boot Menager. Jeżeli włączę konsole guziekiem "c", odpala mi się GRUB w konsoli, wpisując komende "exit", zaczyna mi się albo ładować Windows albo mam znowu do wyboru co chce zabotować, i tak zawsze za którymś razem czy to pierwszym czy drugim uda mi się odpalic Windowsa. O co tutaj chodzi ? Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wchodzisz do konsoli GRUB? Wybierz w menu kursorami Windows albo wskaż Fedorę. Wybierz nowsze jądro, które zresztą domyślnie będzie pewnie "podświetlone". To nie są 2 Fedory tylko 2 wersje jądra, po kolejnej aktualizacji kernela dojdzie nowa pozycja w GRUB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...