Skocz do zawartości

Fedora 20 Kde


Darek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem fedory 20 KDE, witam wszystkich użytkowników forum.

Potrzebuje rady pomocy w związku z tym że zainstalowałem juz fedorke 20 kde, po jakimś czasie użytkowania jej zauważyłem że troche "LAGUJE, TNIE" moje pytanie brzmi mam za słaby sprzęt czy coś w konfiguracji źle ?.

Dodam iż dopiero się uczę linuxa lecz chciałem w jakimś sensie wyzwania, aby poznać system, nie boję się konsoli.

Podam Konfigurację sprzetową :

Procek: Athlon 5200+

Ram:4 GB

Karta graficzna : GF 9600 GT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno Ci działać płynnie. Dość standardowo trzeba sprawdzić czy to czasem nie jest wina 'efektów pulpitu' - skrót Alt+Shift+F12 czasowo wyłącza wszystkie efekty. Gdyby było lepiej to proponowałbym Ustawienia systemowe -> Efekty pulpitu -> Wszystkie efekty i wyłączyć na próbę takie jak 'Prześwitywanie', 'Przenikanie pulpitów'.

Z innej beczki możesz sprawdzić w Ustawienia systemowe -> Ustawienia Akonadi czy nie występują zdublowane pozycje (taki bug był kilka wydań temu, ale może masz pecha).

W Monitorze systemu (Ctrl+Esc) sprawdź czy nie masz uruchomionej usługi 'tracker'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czasami po świeżym zainstalowaniu mogą wystąpić przycięcia lub ociężałość systemu z powodu indexowania. System sobie tam kataloguje przez jakiś czas. Zanim zaczniesz coś zmieniać to poczekaj trochę, ze dwa dni normalnego użytkowania. Ja tak miałem. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego KDE potrafi przymulić. Indexowanie było przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może update pomoże?

Mnie na znacznie gorszym (2500 Athlon i 2G RAM - kompik ma 12 rok) nie chciało chodzić KDE do ostatniego update. Nagle odpaliło bez gadania, a wcześniej wieszało i nie szło używać KDE ani Cinnamona. Tylko Xfce chodziło płynnie. 

Zatwm w pierszej kolejności zaloguj sięjako root i 'yum update'. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...