Skocz do zawartości

Kadu


Darek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie proszę o wyrozumiałość, jestem nowym użytkownikiem fedory dopiero co się uczę i mam problem z odpaleniem kadu nie działa mi to.

Znalazłem na necie takie coś http://wiki.fedora.pl/wiki/Repo

według tego nie chce mi to zadziałać czy ktoś jest mi wstanie napisać co zrobić krok po kroku aby uruchomic komunikator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tamto wszystko odinstalować bo nie wiem co tam porobiłeś - ale spróbuj to co poniżej :

yum install wget -y
wget http://repo.gospogied.lezajsk.pl/Fedora/fedora-gospogied.repo -O /etc/yum.repos.d/fedora-gospogied.repo
yum update kadu\* --exclude=kadu-devel --nogpgcheck

lub 

yum install kadu\* --exclude=kadu-devel --nogpgcheck


Potem ze zwykłego usera w konsoli wpisz kadu  i zobacz czy sie odpali a jak nie to jakie błedy ci pokaże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

(...)


yum install kadu\* --exclude=kadu-devel --nogpgcheck
Transaction check error:
  plik /usr/share/kadu/plugins/configuration/hints-advanced.ui jest w konflikcie między instalowanymi kadu-word_fix-1.1-1.fc20.x86_64 i kadu-import_history-0.12.3-1.fc20.x86_64
  plik /usr/share/kadu/plugins/configuration/image-link.ui jest w konflikcie między instalowanymi kadu-word_fix-1.1-1.fc20.x86_64 i kadu-import_history-0.12.3-1.fc20.x86_64
  plik /usr/share/kadu/plugins/configuration/qt4-docking-notify.ui jest w konflikcie między instalowanymi kadu-word_fix-1.1-1.fc20.x86_64 i kadu-import_history-0.12.3-1.fc20.x86_64

Podsumowanie błędów
-------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zainstaluj "pakiet minimum" :

yum install kadu kadu-docking kadu-gadu_protocol kadu-qt4_docking_notify kadu-qt4_docking

Resztę wtyczek możesz przeglądać w yumexie (jeśli nie masz to yum install yumex) i dodać te ktorych potrzebujesz.

Jeśli koniecznie chcesz mieć wszystkie wtyczki to sprawdź:

yum install kadu\* --exclude=kadu-devel --exclude=kadu-import_history --nogpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

mam podobny dylemat na fedorze 22

mi wyrzuca:

Yum command has been deprecated, redirecting to '/usr/bin/dnf install kadu kadu-docking kadu-gadu_protocol kadu-qt4_docking_notify kadu-qt4_docking'.
See 'man dnf' and 'man yum2dnf' for more information.
To transfer transaction metadata from yum to DNF, run:
'dnf install python-dnf-plugins-extras-migrate && dnf-2 migrate'

Last metadata expiration check performed 0:02:18 ago on Mon Jun 15 01:03:07 2015.
Błąd: nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-docking-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-gadu_protocol-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-qt4_docking_notify-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-qt4_docking-3.0.beta1-4.fc22.x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś ten komunikat który tu wklejasz? Od Fedory 22 nie ma już yuma jest dnf, masz napisane w pierwszej linii :

Yum command has been deprecated, redirecting to '/usr/bin/dnf install kadu kadu-docking kadu-gadu_protocol kadu-qt4_docking_notify kadu-qt4_docking'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy użyciu dnf-a wyrzuca mi to:

Błąd: nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-docking-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-gadu_protocol-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-qt4_docking_notify-3.0.beta1-4.fc22.x86_64.
nothing provides libinjeqt.so.1()(64bit) needed by kadu-qt4_docking-3.0.beta1-4.fc22.x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...