Skocz do zawartości

Tylko Kreska Po Upgradzie F 21


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem na laptopie acer aspire 7540g fedore 21 .

Dodałem repo rpmfusion, potem YUM UPDATE  a po restarcie mam tylko migającą kreskę w lewym górnym  rogu .

Zarówno gdy wybiorę jądro 300 jak i jądro 301 .

Nic nie grzebałem w ustawieniach sterów grafiki .

Nie mogę się nawet przełączyć na inną konsolę poprzez kombinację typu CTRL+ALT+F2 , F3  .....

System uruchamia się normalnie po wybraniu na bootloaderze 3 pozycji czyli "LINUX-RESCUE-cośtam .

Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Miałem taki przypadek po wrzuceniu nowego jądra na Lenovo T61. Czasem pojawia się problem z TSC. Wszystko opisałem tutaj: http://miklo.pl/po-aktualizacji-fedora-nie-wstaje/

 

W skrócie:

1. Miga kursor i nic nie da się zrobić. Zrestartuj komputer
2. Gdy pojawi się lista wyboru GRUB naciśnij klawisz e
3. Pojawił się plik konfiguracyjny GRUB. Znajdź linię z parametrami startowymi (zaczyna się od linux i pierwszym parametrem jest obraz jądra)
4. Na końcu tej linii dodaj clocksource=acpi_pm
5. Naciśnij ctrl+x

Uff. System wstał. To jeszcze nie koniec zabawy. Przed chwilą poprawiłeś konfigurację GRUB, ale tylko jednorazowo. Aby zmiana nie wyparowała po następnym restarcie wykonaj następujące kroki:

1. Odpal terminal i przejdź na root
2. Wyedytuj /etc/default/grub
3. W linii GRUB_CMDLINE_LINUX na końcu dodaj clocksource=acpi_pm i zapisz plik
4. Teraz trzeba jeszcze uaktualnić konfigurację GRUB. Wykonaj (jako root) grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś postawiłem na blaszaku F21 całkiem od nowa .

Po zupgradowaniu , na najnowszym jądrze zainstalowałem AKMOD-NVIDIA  i dałem NVIDIA-XCONFIG

Po restarcie ukazał się pulpit XFORCE ale w niskiej rodzielczości  , a plecenie LSMOD nie wykazuje obecnośco modułu NVIDIA ani NOUVEAU .

Wykonałem w konsoli tre polecenia które podaje milko , ale po restarcie kompa jest tylko ciemny obraz ,

Po rzejściu na drugą konsolę ALT+F2 w trybie tekstowym dałem STARTX to wtedy wywaliło że GETING UP  SCREEN NOT FOUND, CONNECTION REFUSED .

Po uruchomieniu F 21 z 3 pozycji na grubie [ ta ze słowem rescue  w nazwie ]  -

też tylko ciemny ekran a po przejściu na drugą konsolę  polecenie LSMOD zwraca że jest moduł NOUVEAU , nvidii nie ma , ale X-Y i tak nie wstają . Polecenie NVIDIA-XCONFIG wygenerowywuje plik XORG.CONF , ale wywala też że XORG SERVER NOT FOUND .

Ręce opadają ! .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wg tej rozpiski (robiłem kiedyś):

 

http://miklo.pl/fedora-20-a-sterownik-nvidia/

 

Nie zrozumieliśmy się wcześniej. Opisywałem sytuację, w której po wyjściu z GRUB w ogóle nic się nie dzieje. Ty piszesz o czymś innym:

 

http://miklo.pl/fedora-21-i686-livecd-nie-startuje/

 

Otóż zasadniczo pobieżnie jest problem z Gnome Shell w F21 i nVidia. Na razie nierozwiązany. Póki co odpaliłem F21 na sprzęcie bez nVidia. Na tym z nVidia wczoraj posadziłem F21 z XFCE. Zasuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miklo  - proszę napisz jakie polecenie trzeba wykonać po zainstalowaniu nowego kernela aby sytuacja "wróciła do normy " . Patrzę na ten podany wcześniej link , tam jest po angielsku i nie mogę go wychwycić . A dziś stało się nieszczęście które przewidywałem .

Po zainstalowaniu wszystkich dostępnych dziś updatów pojawiło się jądro 3.18-cośtam i oczywiście moduł nvidii nie przeskoczył do nowego jądra .

Jest tylko migająca kreska :wacko::unsure::angry::wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na laptopie acer aspire 7540g fedore 21 .

Ja może nie na temat, ale... gdzie nie spojrzę, to w piszą, że w tym laptopie zainstalowana jest karta ATI Mobility Radeon HD 5650.

Może dlatego nie działa ze sterami Nvidii? ;)

 

@slabypingwin możesz napisać jaka to dokładnie karta, bo jakoś nie zauważyłem tej informacji w postach powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...