Skocz do zawartości

Nowa Wersja Alien Vs Predator Jest Dostępna Dla Linuksa


gbudny

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem - wszystko działa. Niemniej wersja GOG jest tylko połowicznym sukcesem - normalnie muzyka była w Audio-CD, zaciągana z płytki gry, podczas rozgrywki. Wersja GOG posiada już ją w plikach, więc muzyka podczas rozgrywki jest - jednak w wersji z powyższego kodu...cisza, muzyki brak.

 

Jestem jednak w stanie to zrozumieć i przeboleć - kod jest dla premierowej wersji gry. Szkoda tylko, że sytuacja nieco patowa - wersja GOG pod Wine zawiera wszystko (tylko multiplayer nie może być zainicjowany). Niemniej nie ma co narzekać - port nie jest komercyjny, dobrze, że w ogóle jakiś jest :) Osobiście w AvP nagrałem się tyle, że znam grę na pamięć, zatem nie mam parcia na to, aby port był w 100% ukończony na wczoraj i już ;)

 

Bugi rozumiem, trzeba zamieścić na http://community.ioquake.org/c/avp?

 

Tak. To jest nowe forum na którym należy zgłaszać błędy związane z AvP dla Linuksa.

 

Dobrze, że ta binarka działa pod Fedorą, ponieważ może inni użytkownicy będą zainteresowani, aby uruchomić tą grę pod Fedorą 32-bit.

 

W starej wersji Gold ta płytką z muzyką uniemożliwiała instalację gry, a więc musiałem pójść do kogoś kto miał komputer z Windows i zgrać dane z grą na płytkę.

 

Autor projektu nie wspomina o problemach z muzyką w pliku Readme, ale wymienia dwa problemy i wspomina, że starsze inne problemy w tym wydaniu nie zostały rozwiązane:

 

"Previously missing features are still missing.  Multiplayer, movies, etc."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dostępna jest nowa wersja AvP, którą można uruchomić na Raspberry Pi, a także pojawiły się pewne zmiany dotyczące SDL2 i związana z tym możliwość uruchomienia gry w trybie pełnoekranowym.

 
Jednak najbardziej mnie cieszy informacja, że pojawiło się eksperymentalne wsparcie dla AvP Classic Redux, co czyni grę nieco bardziej interesującą dla osób przyzwyczajonych do dobrej grafiki:
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gra jest płatna, a więc musisz kupić wersję dla Windows ze steam lub GOG, a to co jest na tej stronie to wersja dla LInuksa, która umożliwi ci jej uruchomienie natywnie na systemie Linux. 

 

 

Istrukcja instalacji jest w pliku Readme i jest ona następująca

 

"Part 3: Compilation

-------------------

 

CMake, SDL 1.2, OpenAL and OpenGL support are required.  SDL 2.0 support is

also available but is experimental and incomplete at this time.

 

An example of how to use CMake to build the game:

$ tar xvzf <avp-source-code>.tar.gz

$ cd <avp-source-code>

$ mkdir build

$ cd build

$ cmake ..

$ make

 

If all goes well, an executable named "avp" will be built.

 

 

Part 4: Installation

--------------------

 

All of the AvP game data, files and directories, need to be lowercase. 

Either copy the avp executable to the game data directory or set the

AVP_DATA environment variable to the game data directory.

 

Local user settings are stored in ~/.avp."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...