Skocz do zawartości

Instalacja Fedora 21 Na Laptopie


anzelm

Rekomendowane odpowiedzi

Gparted też nie wykrywa dysku twardego? Jeśli wykrywa, to proponuję utworzyć partycje i sformatować je odpowiednio, po czym podpiąć tylko w instalatorze.

 

Nowy instalator wymaga chwili uwagi - nie odznaczyłeś przypadkowo dysku do instalacji, na liście dysków? Dziwne jest bowiem, aby system w ogóle dysku nie wykrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli nie mam mozliwości poprzez  Fedora_Live_Workstation ISO bezpośredniej instalacji linuxa na komputerach gdzie HDD został sformatowany pod Windows 7?

Coś kurcze mi nie gra. Kiedyś jak instalowałem na innych laptopach nie było takiego problemu. Może to wina Biosu?(EFI)

Pozdrawiam i dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja - to nie jest problem. Z tym, że jak mówisz - całkowite nie wykrywanie HDD nie jest popularną dolegliwością, jeśli rzeczywiście taki jest problem.

 

Co najwyżej czasem są przypadki pod (U)EFI, że jeśli dysk został zaorany całkowicie pod NTFS i rezyduje tam Windows który nigdy Linuksa nie widział, to wykrywany jest dysk jako całość bez podziału na partycje. Jeśli ja się z tym spotykałem, to z poziomu Windows ucinałem miejsce i takie niesformatowane, przyłączałem jako ext4 aplikacją gparted.

 

Sam (U)EFI nie sprawi tu kłopotu - sam mam od 3 lat lapka na EFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...