Skocz do zawartości

Fc21 Bardzo Długa Odpowiedź Przez Sieć - Ssh, Mysql Itp.


molek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam serwerek lokalny z i5-4460, 8GB ramu itp. Zainstalowana Fedora 21. Wykorzystanie procesora praktycznie pomijalne, a mimo to próba zalogowania się przez ssh trwa od momentu  wydania komendy do pojawienia się prośby o login ponad 20s. Podobnie ma się sytuacja z próbą dostępu do MySQL. Sytuacja powtarza się za każdym razem - nawet jeśli próbuję się logować natychmiast po wylogowaniu, co wyklucza jakieś usypianie dysków itp. Zauważyłem że niektóre polecenia w systemie też tak lagują, np: iptables -L coś tam wyświetla, czeka kilkanaście sekund i wyświetla resztę.

Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak ssh ciągle rozwiązuje dla siebie twój adres IP. Można to wyłączyć w /etc/ssh/sshd

 

UseDNS no

 

Z tym iptables to nie wiem. Sam walczę z tym problemem na jednym serwerów na Debianie, choć mam prawidłowo ustawiony nameserver. W każdym razie pomaga użycie: iptabes -L -v -n ;) 

 

Sprawdź czy na pewno masz dobrze ustawiony/skonfigurowany DNS. Bo jak wiele usług ma podobny problem to tu będzie prawdopodobnie leżeć przyczyna twoich problemów. Rozwiązania powyżej to tylko półśrodki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w /etc/resolv.conf mam:

 
# Generated by NetworkManager
nameserver 194.204.159.1
nameserver 8.8.8.8
 
No chyba że w nowszych Fedorach gdzie indziej trzymane są ustawienia dns
 
Dodatkowo w /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-enp2s0 mam:
DNS1=194.204.159.1
DNS2=8.8.8.8
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...