Skocz do zawartości

Centos 7.0 Problem Z 32 Bit Bibliotekami


swirek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem troche "unowocześnić" swojego linuxa i przesiadłem sie (świeża instalka) z centosa 5.5 na 7.0 i juz na wstępie mam problemy z kompatybilnością bibliotek. Posiadam program napisany na na 32 bit linuxa i tutaj zaczyna sie klops. Z dobraniem glibcc poradziłem sobie po przestudiowaniu masy stron, ale niestety nie potrafię odnaleźć działającej paczki libx11.so.6.

 

Problem mam podobny jak w tym poście :

 

http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=285296

 

Instaluje wszystkie pakiety które tam podpowiadają , libx11.i686 tez. I nadal program wywala nie znaleziono. A w /lib i /lib64 biblioteka jest. Czy sa jeszcze jakies paczki które pominąłem ? Czy poprostu program moze byc tak stary (2006) ze nie bedzie działać na 64 bitach ?

 

Nie chce przechodzić ma inna wersje linuxa jestem przyzwyczajony do centosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem

Trochę drastyczna przesiadka ;) Spróbuj zobaczyć za pomocą ldd, listę zależnych i brakujących bibliotek twojego programu. Możesz użyć trybu gadatliwego(przełącznik -v).

Wiem troche zaszalalem :) ale chciało mi sie cos nowego to mam.

 

Ldd pokazuje ze mam biblioteki wszystkie wlasnie - ale zdaje mi sie ze.. cos mi głupieje i to sa 64 bitowe - bo program sie wywala ze nie ma. Mozna jakos odinstalować 64bitowe i popchać 32bity ?

 

Na co ewentualnie przejsc zeby tak nie bolało ? :) 6.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...