Skocz do zawartości

Brak Dostępu Do Internetu Mobilnego Po Aktualizacji Do F22


ktomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem. Otóż właśnie zaktualizowałem fedorę do najnowszej wersji. Pojawił się jednak problem z dostępem do sieci. Korzystam z internetu mobilnego poprzez modem Huawei E3272. W poprzedniej wersji nie było problemu, w przeglądarce mogłem chwilę po włożeniu modemu do portu USB podłączyć się do sieci. Dodam, że system widzi modem (sprawdzałem komendą lsusb). Próbowałem rozwiązać problem reinstalacją NetworkManagera i ModemManagera, ale bez skutku.

Nie wiem, czy nie jest to szerszy problem, ponieważ nie mam również możliwości wyboru np. połączenia wifi.

P.S. Nie jestem zbyt biegły w administracji systemem, więc prosiłbym o w miarę łopatologiczną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł sprawdzenia innego modemu (innego starszego modemu Huawei). Okazało się, że ten modem jest widoczny (inna kwestia, że nie mogę się połączyć z siecią, ale to najprawdopodobniej wynika z tego, że był zakupiony w innej sieci, niż korzystam aktualnie). Być może więc problem dotyczy tego konkretnego modemu, a nie tkwi w systemie jako takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba tkwił w kernelu. System automatycznie podnosił się pod 4.0.4-301.x86_64. Spróbowałem w grubie pod 4.0.5_300.x86_64 i mam dostęp do sieci (swoją drogą dziwne, że jako pierwsza opcja wyboru w grubie był starszy kernel) . Po dzisiejszej aktualizacji do najnowszego kernela, sieć również działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mmm~ może być tak, że GRUB ustawiony jest na domyślne zaznaczanie "ostatnio używanego" wpisu przy bootowaniu.

Przynajmniej jeśli tak się zdarzyło jeden raz. Jeśli było to więcej razów (masło maślane), mimo nowszego Kernela, to z jakiegoś powodu ustawione zostało "zawsze używaj tej i tej pozycji domyślnie".

Musiałbyś przestawić to. Jest milutki program graficzny by nie grzebać za bardzo, zwie się Grub Customizer. Tam możesz zmienić ustawienia jak mają się zachowywać wpisy GRUBu.

Zalecam jednak ostrożność przy używaniu tego narzędzia, na wszelki wypadek. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...