Skocz do zawartości

Zdjęcie

Portal

rhel fedora portal informacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stancol

Stancol

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 133 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 18:38

Uzupełnijcie informacje na protalu np. fedora 22 23 rhel 7.

• 0

#2 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11662 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 19:13

Tak jest, Wielki Wodzu!
  • 0

______________________________________________________________________________________
Nie udzielam porad poza forum. Kłóci się to z jego podstawową ideą powszechnego dostępu.

Registered user #374329

#3 Stancol

Stancol

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 133 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 09:11

Dzięki

• 0

#4 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 19:43

Co jak co ale Stancol ma racje, krótka wzmianka o nowej wersji co pół roku nie zajęłaby dużo czasu a teraz portal wygląda na martwy.

• 1

#5 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11662 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 22:19

No to co? Do roboty? Chcesz? TO zgłoś się do @_Pat albo @szef. Dostaniesz uprawnienia i będziesz mógł pisać ile dusza zapragnie :) Serdecznie zapraszam :)

Z całym szacunkiem, każdy by chciał brać, ale do roboty to już brak chętnych jakby.
  • 0

______________________________________________________________________________________
Nie udzielam porad poza forum. Kłóci się to z jego podstawową ideą powszechnego dostępu.

Registered user #374329

#6 Miszcz

Miszcz

Ekspert

• Użytkownicy
  • 760 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 09:10

Z całym szacunkiem, każdy by chciał brać, ale do roboty to już brak chętnych jakby.

Można wręcz zacytować klasyka: 'Czytać to każdy jeden by chciał, ale pisać to ni ma komu'. :)

Jednak istotnie, przydało by się kiedyś ożywić portal i polską społeczność Fedory. Ewentualnie jak będzie jakaś inicjatywa to mogę się zająć tematami server i cloud.

• 0

Nie znam się, mam Maca.

#7 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 10:25

No to co? Do roboty? Chcesz? TO zgłoś się do @_Pat albo @szef. Dostaniesz uprawnienia i będziesz mógł pisać ile dusza zapragnie :) Serdecznie zapraszam :)

Szczerze to chętnie się zgłoszę, nie żebym pisał jakieś eseje ale krótkie notki o nowych wersjach i nowościach jak najbardziej ;)
  • 1

#8 Jony

Jony

Ekspert

• Użytkownicy
  • 397 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 10:43

Nawet Poradnika nie chce się nikomu uaktualnić, gdzie wystarczy mieć konto, a co dopiero mówić o portalu.

• 1

Scientific 7.3 (Nitrogen), Gnome & Antergos, Gnome
90% problemów rozwiązuje google. Pozostałe 10% - piwo.

#9 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 14:40

Poradnik wymaga więcej pracy, oprócz dodania i uaktualnienia trzeba by z niego sporo wywalić, naprawdę potrzeba instrukcji jak zainstalować Evolution i Empathy, jak uruchomić terminal? W sumie to by trzeba było go napisać na nowo. I nie dzieliłbym na "poradnik do 21/20/.../10 
Poza tym myślę, że mało kto, z odwiedzających regularnie stronę, tam w ogóle zagląda a strona główna to jednak rzuca się w oczy. 

• 1

#10 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11662 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 15:33

Poradnik ma swoje początki w czasach Fedory 10. Instalacja wielu rzeczy była wtedy znacznie trudniejsza niż obecnie. Nie podoba mi się kierunek "windowsowo-obrazkowy" w którym zmierza Fedora, ale nie da się ukryć, że 6 czy 7 lat po pierwszej edycji Poradnika wszystko jest na tyle proste, że stracił on swoje pierwotne znaczenie.
Ponadto w tamtych latach forum było znacznie intensywniej odwiedzane. Ideą Poradnika było odsyłanie do "gotowca" zamiast tłumaczenia po raz tysięczny jak zainstalować stery nvidia, kodeki czy jak naprawić GRUBa.

Dobrym pomysłem byłoby faktycznie "zaoranie" go i stworzenie strony niezależnej od wersji tak, jak proponuje to @icywind. Pomysł jest, gorzej z czasem na wykonanie :(
  • 1

Registered user #374329

#11 sokar620

sokar620

Ekspert

• Użytkownicy
  • 1228 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 20:01

Poradnik dla F22 jest z grubsza przerobiony tak, że powinien działać na nowszych wersjach. Trzeba by tylko usunąć informacje o konkretnej wersji Fedory i powywalać rzeczy które nie działają (np. Google Earth?).

Jeśli w poradniku nie ma być informacji jak zainstalować Evolution i Empathy, jak uruchomić terminal, to co powinno w nim być?

• 1

#12 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11662 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 10:44

Dawno nie przeglądałem Poradnika. Zazwyczaj wpadałem na wiki po to, żeby podrzucić jakiś link do instrukcji do któregoś z tematów.
Przy okazji: nie wiem jak edytować boczne menu, a jest kiszka bo prowadzi do F20 a nie F22, tak samo jak link Paczki (chyba nie tylko ja tak mam?).

Moim zdaniem:
Z poradnika można by usunąć informacje o tym jak instalować konkretne paczki, jeśli jest to standardowe "dnf install coś tam". Same programy można łatwo wyszukać np. przez Yumex, którego instalacja jest opisana. Można dorzucić informację o innych programach tego typu.
Czyli np. wyrzuciłbym informację jak instalować Pidgin czy Empathy, ale zostawiłbym np. instalację Opery czy Chromium. Dlaczego? Opera instalowana z zewnętrznej paczki albo z repo Russian Fedora w wersji stable lub beta (dodam odpowiednią informację, bo widzę, że brak info o RF) a Chromium wymaga dodatkowego repo, więc trzeba chociażby informację o repozytorium zostawić.
Podobnie rozprawiłbym się z Javą: zostawić tylko informację jak instalować JRE.
Programy pocztowe - do wywalenia, bo to znowu yumex załatwić powinien.

Ogólnie, jeśli nie wystarcza Yumex, to dodałbym stronkę (znowu mój brak umiejętności edytowania bocznego menu) opisującą najczęściej wykorzystywane aplikacje oraz wtyczki i dodatki do nich.

To tak z grubsza jak ja to widzę. Co Wy na to?
  • 1

Registered user #374329

#13 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 11:22

Uważam dokładnie tak samo jak mówisz :)
  • 0

#14 Leaf15

Leaf15

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 12:07

W poradniku warto umieścić też jakieś informacje na temat optymalizacji dysków SSD https://wiki.archlin...id_State_Drives oraz o wydłużeniu czasu pracy na baterii http://linrunner.de/...management.html

• 0

#15 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 12:54

Warto by też wspomnieć o repozytoriach copr
https://copr.fedoraproject.org/
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rhel, fedora, portal, informacje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników