Skocz do zawartości

Zdjęcie

Portal

rhel fedora portal informacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11664 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 15:21

Warto by też wspomnieć o repozytoriach copr
https://copr.fedoraproject.org/

Lepiej nie. Poradnik jest przeznaczony dla początkujących a w podanych przez Ciebie repozytoriach są ciekawe, ale czasem niestabilne paczki. Poradnik ma na celu rozwiązanie podstawowych problemów a nie ich dostarczanie ;)
Ja np. instalowałem stamtąd Darktable 2.0 RC2, ale oficjalnie planowane jest umieszczenie dopiero wersji stabilnej w F24. Darktable wg mnie działa OK, ale nigdy nie wiadomo...

Szczególnie niebezpieczne może to być dla tych co się przesiadają z Ubuntu, gdzie - takie odniosłem wrażenie - im więcej repozytoriów masz podłączonych tym lepiej.

Użytkownik WalDo edytował ten post 22 listopad 2015 - 15:28

• 0

______________________________________________________________________________________
Nie udzielam porad poza forum. Kłóci się to z jego podstawową ideą powszechnego dostępu.

Registered user #374329

#17 Stancol

Stancol

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 133 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 16:09

Dawno nie przeglądałem Poradnika. Zazwyczaj wpadałem na wiki po to, żeby podrzucić jakiś link do instrukcji do któregoś z tematów.
Przy okazji: nie wiem jak edytować boczne menu, a jest kiszka bo prowadzi do F20 a nie F22, tak samo jak link Paczki (chyba nie tylko ja tak mam?).

Moim zdaniem:
Z poradnika można by usunąć informacje o tym jak instalować konkretne paczki, jeśli jest to standardowe "dnf install coś tam". Same programy można łatwo wyszukać np. przez Yumex, którego instalacja jest opisana. Można dorzucić informację o innych programach tego typu.
Czyli np. wyrzuciłbym informację jak instalować Pidgin czy Empathy, ale zostawiłbym np. instalację Opery czy Chromium. Dlaczego? Opera instalowana z zewnętrznej paczki albo z repo Russian Fedora w wersji stable lub beta (dodam odpowiednią informację, bo widzę, że brak info o RF) a Chromium wymaga dodatkowego repo, więc trzeba chociażby informację o repozytorium zostawić.
Podobnie rozprawiłbym się z Javą: zostawić tylko informację jak instalować JRE.
Programy pocztowe - do wywalenia, bo to znowu yumex załatwić powinien.

Ogólnie, jeśli nie wystarcza Yumex, to dodałbym stronkę (znowu mój brak umiejętności edytowania bocznego menu) opisującą najczęściej wykorzystywane aplikacje oraz wtyczki i dodatki do nich.

To tak z grubsza jak ja to widzę. Co Wy na to?

ja tak

• 0

#18 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 19:38

Lepiej nie. Poradnik jest przeznaczony dla początkujących a w podanych przez Ciebie repozytoriach są ciekawe, ale czasem niestabilne paczki. Poradnik ma na celu rozwiązanie podstawowych problemów a nie ich dostarczanie ;)
Ja np. instalowałem stamtąd Darktable 2.0 RC2, ale oficjalnie planowane jest umieszczenie dopiero wersji stabilnej w F24. Darktable wg mnie działa OK, ale nigdy nie wiadomo...

Szczególnie niebezpieczne może to być dla tych co się przesiadają z Ubuntu, gdzie - takie odniosłem wrażenie - im więcej repozytoriów masz podłączonych tym lepiej.

Być może masz rację ale zawsze warto by wspomnieć o takiej możliwości z  zastrzeżeniem, żeby używać tego z głową a nie dodawać jak leci. Poradnik to nie tylko rozwiązywanie problemów ale też zbiór informacji na temat Fedory. 

• 0

#19 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11664 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 19:38

Nie zgodzę się. Poradnik to poradnik a nie informator. Zbiór informacji nt. Fedory zrzuciłbym na inne artykuły na wiki. W poradniku zamieściłbym co najwyżej na dole w okolicach pozostałych linków odnośnik do takiego artykułu.

[EDIT]
Zresztą zamiast gadać, lepiej zabrać się do roboty :) Ja na razie podłączyłem do bocznego menu właściwą wersję poradnika B)
  • 0

______________________________________________________________________________________
Nie udzielam porad poza forum. Kłóci się to z jego podstawową ideą powszechnego dostępu.

Registered user #374329

#20 Sorror

Sorror

• @Administrator
  • 2020 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 12:55

Słuchajcie WalDo, dobrze mówi :)

• 0

#21 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11664 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 21:05

Słuchajcie WalDo, dobrze mówi :)

Hmm... Dobrze, że chociaż jeden forumowicz się ze mną zgadza ;)
Ale tak na serio, to zachęcam wszystkich do edytowania wiki. Jeśli macie wątpliwości czy to co wymyślicie, co uważacie za pomocne jest OK, to napiszcie tutaj. Jeśli wątpliwości nie macie, to po prostu edytujcie wiki :) "Społeczność" Was osądzi :D
  • 0

Registered user #374329

#22 Jony

Jony

Ekspert

• Użytkownicy
  • 397 postów

Napisano 13 grudzień 2015 - 12:12

Dlaczego nagle zniknął dział Artykuły z wiki?

• 0

Scientific 7.3 (Nitrogen), Gnome & Antergos, Gnome
90% problemów rozwiązuje google. Pozostałe 10% - piwo.

#23 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11664 postów

Napisano 13 grudzień 2015 - 16:03

Hmmm... mam nadzieję, że to nie moje zmiany. Sprawdzałem i było OK. Z bocznego menu zniknął też link do Poradnika.
Spróbuję to sprawdzić i może gdzieś z historii uda się przywrócić.

[EDIT]
Faktycznie coś dziwnego bo link do panelu bocznego (http://wiki.fedora.p...diaWiki:Sidebar) pokazuje poprawną zawartość menu (http://i.imgur.com/XYyjoEN.png)

[EDIT2]
Nie wiem co to było, ale wszedłem w edycję MediaWiki:Sidebar, zapisałem bez robienia zmian i menu powróciło. Przynajmniej u mnie. @Jony mógłbyś sprawdzić czy teraz też jest OK u Ciebie? Ewentualnie może ktoś inny potwierdzi.
  • 0

Registered user #374329

#24 Jony

Jony

Ekspert

• Użytkownicy
  • 397 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 09:43

@WalDo potwierdzam. Jest OK.

• 1

Scientific 7.3 (Nitrogen), Gnome & Antergos, Gnome
90% problemów rozwiązuje google. Pozostałe 10% - piwo.

#25 Stancol

Stancol

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 133 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 11:35

Pyatm jeszcze raz kto by chciał prowadzić portal?

• 0

#26 SeeM

SeeM

Ekspert

• Użytkownicy
  • 1398 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 19:11

Pyatm jeszcze raz kto by chciał prowadzić portal?

Ja.  :) Przegapiłem, kiedy pytałeś pierwszy raz.

• 1
+

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rhel, fedora, portal, informacje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników