Skocz do zawartości

Stancol

Rekomendowane odpowiedzi

Coś znalazłem tutaj, są tam linki do tutoriali: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=400945

 

Było coś takiego jak Free60 - Linux dla X360, ale projekt nie jest chyba rozwijany, a pewne aktualizacje konsoli powodowały problemy.

Ogólnie myślę, że raczej trzeba odpuścić. Można próbować, ale nie gwarantuję wyników - nigdy nie bawiłem się w Linuksa na X360.

 

Dawniej była możliwość instalacji Linuksa na PS3, ale żeby nie było zbyt różowo - Sony ubiło tę możliwość w nowszych modelach (słuchy donosiły, że IBM maczał w tym palce, ponieważ klaster złożony z PS3 mógł dorównywać lub nawet przerastać mocą stacje IBM, przy czym klaster z PS3 wychodził taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie w roli wyjaśnienia sprostować trochę co Sony zrobiło.

Sony usunęło w pewnym momencie możliwość uruchamiania na ich konsoli PS3 (cough) Linuksa (nazywali to bodaj OtherOS) z racji, że mieli podejrzenie - SŁUSZNE XD - że można w ten sposób dostać się do konsoli od kuchni i ją zhackować, czego Sony by sobie nie życzyło. Była oczywiście dość wielka zadyma o to, bowiem obietnica OtherOS była na pudełku i usunięcie tej opcji sprawiało, że klienci czuli się - słusznie zresztą - oszukani na całej linii.

To tyle...

 

Linux na X360 jest hipotetycznie wykonalny, pytanie czy ktoś rozwija projekt. Nie siedzę w Xboxach za bardzo, ni nie śledzę żadnych wieści w tej sprawie niestety.

 

Pytanie, które natomiast należy sobie zadać to "czy warto" ?

Majstrowałem z Linuksem na Nintendo DS i Nintendo Wii. Było to dobre jako ciekawostka...i tylko tyle. Nie odpalimy na tym aplikacji znanych nam z PCta z marszu bo jest zupełnie inny procesor. (X360 o ile pamiętam, też nie ma procesora "PCtowego"). Wszystko trzeba by - to co chcemy - kompilować od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...