Skocz do zawartości

Samsung Le32B652 - Nie Mogę Zalogować Się Poprzez Telnet Do Mego Tv


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoim tv - samsung le32b652t4w chciałbym zalogować się poprzez TELNET z poziomu linuksa .Wpisuję więc w konsoli polecenie ; telnet 192.168.1.40 ale odpowiada mi tylko ;
CONNECTION REFUSED . Na telewizorze uruchomiłem TELNET ENABLER .
Próbowałem różnych niestandardowych portów dla telnetu i nic to nie pomogło .
Polecenie NETSTAT -A wydane na windows pokazuje że TV ma porty o numerach ok 49500 do 49900 . POlecenie NMAP 192.168.1.40 - pokazało w odpowiedzi że All of 1000 scanned ports are closed . Jak więc prawidłowo z poziomu konsoli na FEDORZE 23 wykonać logowanie do telewizora który ma IP 192.168.1.40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ; udało mi się zalogować do swego tv poprzez telnet po ustawieniu mu statycznego IP i

uruchomieniu ENABLER TELNET .

Teraz jestem zalogowany w tv z poziomu fedory 23 i chcę w nim podmienić plik RT73.KO

na drugi o tej samej nazwie , ale lekko zmodyfikowany .

Pliki typu .ko z  linuksowymi  modułami jądra do obsługi sprzętu znajują się w tv w katalogu /lib/modules/  

Ale gdy chciałem skopiować tam potrzebny mi plik to wywala że READ ONLY FILE SYSTEM  .

Jakie więc polecenie w konsoli na Fedorze trzeba by wydać aby katalog /lib/modules/ w telewizorze

stał się zapisywalny ? Jakim poleceniem w konsoli można sprawdzić jaki jest system plików w tv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim poleceniem w konsoli można sprawdzić jaki jest system plików w tv ?

 

 cat /proc/mounts

 

 

Jakie więc polecenie w konsoli na Fedorze trzeba by wydać aby katalog /lib/modules/ w telewizorze

stał się zapisywalny ?

 

mount -o remount,rw <punkt_montowania>

 

Aczkolwiek systemy embedded korzystają systemów plików które może nie dać się tak łatwo przemontować np. squashfs.

 

Teraz jestem zalogowany w tv z poziomu fedory 23 i chcę w nim podmienić plik RT73.KO

na drugi o tej samej nazwie , ale lekko zmodyfikowany .

 

 

Weź pod uwagę, że nawet jeżeli uda ci się wgrać ten moduł do systemu plików to powinien on być skompilowany pod twój kernel. Inaczej nie zostanie załadowany(chyba, że force-m, ale to też jądro nie koniecznie musi obsługiwać tej opcji). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Miszcz ; jeśli w tej chwili ten znaleziony na "samygo" moduł  załadowany ręcznie poleceniem  ; insmod //data/dtv/usb/sda/rt73.ko  - 

działa prawidłowo , to gdzie go wrzucić do struktury plików w tv by działał cały czas a nie tylko do chwili wyłączenia tv  .

Jest w tv folder /lib/modules/ a w nim różne pliki .ko  w tym miedzy innymi jest tam fabryczny plik rt73.ko 

Ale ten fabryczny moduł reaguje tylko dongla wifi który ma chipset RT73USG i identyfikatory PID firmy samsung .

Taki dongiel wifi WIS 12 kosztuje np morele.net - 159 zł + wysyłka 

ZAuważyłem też że w katalogu /lib/modules/ w tv jest moduł RT2870STA.KO czyli wifi oparte na chipsecie RALINK 2870 też powinien obsłużyć 

Ale to jest tak zrobione że te moduły rozpoznają tylko dedykowane , drogie dongle orginalne .

W tej chwili mam tak że po zalogowaniu się pprzez telnet do tv wydaję polecenia ; 

RMMOD RT73 - usunięcie , ale nie zablokowanie na stałe tego oficjalnego modułu jądra tv .

WAIT 10  a potem ;

INSMOD /ŚCIEŻKA DO TEGO ZNALEZIONEGO NA "SAMYGO" PLIKU RT73.KO 

Wtedy na ekranie tv wyskakuje kolorowe okienko z informacją o wykryciu urządzenia WIFI i pytanie czy chcę go skonfigurować .

Znajduje sieć i wifi działa  :)  :)  ale tylko do wyłączenia tv  :wacko:  :unsure:  :blink:

Po ponownym włączeniu tv ładuje się znów ten "oficjalny" moduł który czeka na dongla z oficjalnymi identyfikatorami 

samsunga - za ponad 200 zł  . A ten zmodyfikowany na "samygo" moduł współpracuje u mnie ze zwykłym donglem 

EDIMAX RT73USG za który dałem 8 lat temu chyba 60 zł 

Jak wię usunąć na stałe z tv ten moduł oficjalny a załadować na stałe do tv ten moduł modyfikowany  ?

NIestety ; nic mi nie wychodzi ;
 

localhost login: root
-sh: id: not found
# lsmod
Module                  Size  Used by    Tainted: P  
rt73 353868 0 - Live 0xbf531000
rt2870sta 674452 0 - Live 0xbf48b000
usb_storage 37796 1 - Live 0xbf480000
ohci_hcd 18692 0 - Live 0xbf47a000
ehci_hcd 29992 0 - Live 0xbf471000
usb_fault 3928 2 - Live 0xbf46f000
usbcore 129064 6 rt73,rt2870sta,usb_storage,ohci_hcd,ehci_hcd, Live 0xbf44c000
8139too 23296 0 - Live 0xbf445000
samdrv 3874612 26 - Live 0xbf092000
rfs 71688 7 - Live 0xbf07f000
fsr_stl 251448 6 - Live 0xbf040000
fsr 257756 1 fsr_stl, Live 0xbf000000
# cat /proc/mounts
rootfs / rootfs rw 0 0
/dev/root / squashfs ro 0 0
none /proc proc rw 0 0
none /sys sysfs rw 0 0
none /dev/sam tmpfs rw 0 0
none /dtv tmpfs rw 0 0
/dev/tbml7 /mtd_boot squashfs ro 0 0
none /mtd_ram tmpfs rw 0 0
/dev/stl0/14 /mtd_rwarea rfs rw 0 0
/dev/tbml10 /mtd_exe rfs ro 0 0
/dev/tbml11 /mtd_appdata squashfs ro 0 0
/dev/stl0/13 /mtd_tlib rfs rw 0 0
/dev/stl0/15 /mtd_contents rfs rw 0 0
/dev/stl0/16 /mtd_down rfs rw 0 0
/dev/stl0/12 /mtd_wiselink rfs rw 0 0
/dev/stl0/17 /mtd_swu rfs rw 0 0
none /proc/bus/usb usbfs rw 0 0
/dev/sda /dtv/usb/sda vfat rw,sync,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=utf8,shortname=mixed 0 0
devpts /dev/pts devpts rw 0 0
# mount -o remount,rw /lib/modules/
mount: Can't find /lib/modules/ in /proc/mounts
# pwd
/
# cd /lib/modules/
# ls
8139too.ko      ehci-hcd.ko     fsr_stl.ko      rc.local        rt2870sta.ko    usb-storage.ko  usbcore.ko
MicomCtrl       fsr.ko          ohci-hcd.ko     rfs.ko          rt73.ko         usb_fault.ko
# mount -o remount,rw /lib/modules/
mount: Can't find /lib/modules/ in /proc/mounts
# cp /mtd_rwarea/modules/rt73.ko /lib/modules/
cp: unable to open `/lib/modules/rt73.ko': Read-only file system
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycja root jest tylko read-only:  /dev/root / squashfs ro 0 0

Więc po wyłączeniu wszystko zawsze wróci do poprzedniego stanu. Prawdopodobnie jedynym sensownym rozwiązaniem, tak żeby twoja karta działała od razu po włączeniu, jest flashowanie. Aczkolwiek to już inna zabawa.

 

btw. chyba możesz wrzucić, te moduły gdzieś tu:  /mtd_rwarea tak, żeby zostały na stałe w TV i ewentualnie zrobić aplikację, dzięki której mógłbyś uruchamiać kartę z poziomu TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszcz - dzisiejszy tv różni się od tego sprzed np 10 lat  , tak jak dzisiejszy smartfon

różni się od "zwykłego" telefonu  sprzez 10 lat :)

Ale wracając do rzeczy ; jak powinien wyglądać skrypt który będzie rozpoznawany i wykonywany 

przy starcie tv ? Nie jestem informatykiem , nie znam się na tym :wub:

Na samygo dali mi link do stronki , gdzie są źródła modułu RT73.KO

I to w kilkiu wersjach  :) ;

 

http://aspj.aircrack-ng.org/

Tyle że po rozpakowaniu archiwów ze źródłami do RT73 nie ma tam takich podkatalogów ani 

plików jak to opisują na wiki.samygo.tv opisując kompilację modułu 2870.ko .

Nie znalazłem w necie opisu kompilacji modułu kernela RT73USB tak aby miał on dodatkowe opcję ;

VID 04E8

PID 1018 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...