Skocz do zawartości

Jaki Lunux Dla Monitoringu Cctv


kkamil78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szczerze mówiąc nie wiem czy dział poprany ale poszukuję informacji o dystrybucji linuxa dla systemu CCTV .
Do dyspozycji mogę mieć fedore,lub ubuntu,dostosuję się do danej wersji.Lub było by jeszcze lepiej, w przypadku jak by był typowy linux do monitoringu cctv.
Aktualnie jedyne co udało mi się znaleźć to jest ZoneMinder, lecz to jest dodatek,program do systemu, a nie gotowy system.
Dobrze było by, jeśli owy system był by w języku polskim.
Szczerze mówiąc nie mam wysokich wymagań.
Do obsługi są cztery kamery video i video serwer lan, do którego są podłączone kamery video.
Sygnał z kamer przesyłany jest przez video server za pomocą sieci lan,do komputera.
Program, lub system oparty na linuxie powinien umieć znaleźć kamery lan w sieci,lub połączyć je ręcznie po przez adres ip kamer.
Rejestracja po wykryciu ruchu.
Nie musi być dostęp z zewnątrz do podglądu.
Przykładowe funkcje spełnia program FerroCCTV.A chciał bym to samo na linuxie.
Dziękuję i liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powiem Ci szczerze, że lepiej chyba zainwestować już w gotowy system który będzie zarządzał tym wszystkim.

Dla pewności zapytaj jeszcze w Ivel - działają zarówno stacjonarnie jak i przez neta, powinni pomóc. Tutaj masz do nich kontakt. Masz tam też jak coś możliwość rozmowy przez czat: http://ivel.pl/k355,monitoring-kamery.html

 

Mają tam gotowe zestawy - osobiście preferuję IP, ale zależy to od preferencji przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...