Skocz do zawartości

Xfce4- Uruchamianie Pustej Sesji


marek353

Rekomendowane odpowiedzi

XFCE4 to moje ulubione środowisko graficzne, ale moim zdaniem posiada nadzwyczaj czuły algorytm zapamiętywania sesji. 

Już wyjaśniam o co chodzi. Chciałbym uruchamiać system zawsze z tzw. pustą sesją i zazwyczaj tak się dzieje. Do czasu kiedy zapomnę wyłączyć jakąkolwiek z aplikacji. Nie ważne, że zapis sesji mam wyłączony, ponowne uruchomienie systemu przywołuje te aplikacje. Otwierają się np. terminale na kilku pulpitach, przeglądarka www itp. Jest to irytujące i nigdy nie przydarzyło się w takim środowiskach jak LXDE, Gnome itd. Jest to wyłączna przywara XFCE.

Jak zrobić żeby faktycznie zawsze uruchamiać pustą sesję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło a od lat korzystam właściwie wyłącznie z XFCE.

Przy wychodzeniu z sesji wystarczy zamknąć wszystkie okna, sprawdzić czy nie ma jakichś procesów w tle i przy wyjściu, przed kliknięciem "zamknij" zahaczyć opcję "Zapisanie sesji przed wylogowaniem". Potem ponownie otwierasz sesję i wychodząc odhaczasz opcję zapisywania sesji przy wyjściu.

Opcja "Zapisywanie sesji przy wyjściu" jest domyślnie zaznaczona przy pierwszym uruchomieniu - warto pamiętać o jej odznaczeniu i wtedy nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wychodzeniu z sesji wystarczy zamknąć wszystkie okna, sprawdzić czy nie ma jakichś procesów w tle i przy wyjściu, przed kliknięciem "zamknij" zahaczyć opcję "Zapisanie sesji przed wylogowaniem". Potem ponownie otwierasz sesję i wychodząc odhaczasz opcję zapisywania sesji przy wyjściu.

Opcja "Zapisywanie sesji przy wyjściu" jest domyślnie zaznaczona przy pierwszym uruchomieniu - warto pamiętać o jej odznaczeniu i wtedy nie ma problemów.

 

Masz rację, ten sposób działa. Ja robiłem podobnie lecz w xfce4-settings-manager zakładka "sesja" potem "wyczyść zapisane sesje" i "zapisz", i dlatego miałem ciągle akcję jak z filmu "Dzień Świstaka".

Dziękuję Ci  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...