Skocz do zawartości

System Nie Wstaje Po Instalacji Zamkniętych Sterowników Graficznych Nvidi


Naitsabes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z góry zaznaczam ,że wiem iż ten problem jest dosyć popularny ale niestety nigdzie nie udało mi się rozwiązać problemu stosując się do wielu wątkowanych już tego typu tematów.

A więc tak....Chciałbym skonfigurować swoją Fedore 23 workstation 64 bitowy z gnome.Niestety ale po instalacji sterowników graficznych od Nvidi system zawsze się sypię.

Od niedawna przeszedłem z Ubuntu a wcześniej z windowsa wiec jeszcze troszkę się gubię proszę o wyrozumiałość :)

 

Mój kernel to :

 

kernel -4.3.3-303.fc23.86_64

 

Wpisując rpm -qa | grep Nvidia   posiadam wiele pakietów od Nvidia między innymi ten sterownik :

 

akmod-nvidia-358.16-1.fc23.86_64

 

System oczywiscie widzi kartę.Sprawdziłem to naturalnie komendą lspci | grep VGA i wyświetlana jest jako 

 

1:00.- VGA compatible controller : Nvidia Corporation GT200 Geforce GTX 260 rev1

 

Po wpisaniu lsmoc | grep nouvea wyświetla się mały log i to chyba źlę :P

 

nouveau                1474560 2

mxm_wmi             16384 1 nouveau

wmi                      20480 2 mxm_wmi,nouveau

i2c_algo_bit          16384 1 nouveau

drm_kms_Helper   122880 1 nouveau

ttm                        90112 1 nouveau

drm                       335872 5 ttm,drm_kmshelper,nouveau

video                      36864 1 nouveau

 

Od niedawna używam linuxa jako podstawowego systemu i mogę źle to wszystko rozumieć ale.

Na mój niedoświadczony umysł wygląda to tak.Dobrałem dobry sterownik graficzny lecz fedora nie wstaje ponieważ nadal włączony jest domyślny sterownik graficzny nouveau świadczy o tym powyższy log.

Na ubuntu tak to nie wyglądało szczerze nie wiem co dokładnie teraz powinienem zrobić postawiam już fedore 5 raz za każdym razem stosuje się do nieco innych poradników instalacji sterowników jak i naprawy nie wstającego systemu.Piszę do was ponieważ widać ,zę moje starania to tylko marnowanie czasu nie wiem czy moje założenia są dobre , od windowsa uciekam a Ubuntu średnio do mnie przemawia.Za to fedora z gnome zrobiła na mnie pozytywne wrażenie i zamierzam używać tego systemu do pracy jak i do codziennego użytku.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wstyd faktycznie....Ja się tutaj męcze a najnormalniej w świecie zapodałem mu nie tą komende.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź po prostu jak patrzyłem na liste komend i gdy ujrzałem geforce 8/9/200 a później nowsze geforce to nie ujrzałem 200 i pmyślałem ,że moja karta zalicz się do tych nowszych :P

 

Także w skrócie komenda " dnf install akmod-nvidia-340 załatwiła sprawę i wszystko śmiga.Przygoda z fedorą czas zacząć dziękuje i pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A ja wam powiem takie coś ; zainstalowałem dziś zamiast Fedory23 dystrybucję KORORA23 .

To klon fedory ale w nim jest tak  że już przy pierwszym uruchomieniu tego distra w

graficznym menedżerze pakietów APPER widać całą gromadę pakietów z "nvidia" w nazwie .

Zdjęcia

Zainstalowałem wersję "akmod-304" i wszystko gra.

Jak to jest że na korora można coś zrobić a na fedorze nie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slabypingwin przez chwilę zastanawiałem się czy nie skasować Twojego postu, bo jak zwykle zadajesz te same do znudzenia pytania, ale... Niech zostanie (tylko się nie przyzwyczajaj).

Co do sterowników, to po raz kolejny Twobie i innym wiecznie jęczoącym malkontentom powiem, to co powtarzane tu na forum było tysiące razy: Fedora jest "produkowana" w USA i musi przestrzegać tamtejszych przepisów w zakresie zamkniętego oprogramowania, licencji itp.

Zdumiewa mnie tylko, że mnie jakoś nigdy do tej pory sterowniki Nvidia z repo RPM Fusion nie zawiodły, zawsze działały itd. Może dlatego, że zanim coś zrobię, to się zastanowię jaką mam kartę, poczytam które sterowniki pasują do mojej karty.

Problemy mają CI, którzy bez zastanowienia instalują najpierw stery ze strony Nvidii, potem kmod-nvidia, potem kmod-nvidia-340xx a potem okazuje się, że powinni mieć kmod-nvidia-304xx i wtedy z płaczem przybiegają na forum, zamiast najpierw poczytać liczne tutaj posty opisujące problemy i sposoby rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...