Skocz do zawartości

Pozdro Z Fedory 24


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem! Więcej modlitw do tostera :D

Też zauważyłem to repo i się zastanawiałem co się dzieje. Po tym ciągu h264 podejrzewałem, że może kodeki, "ale przecież mamy kodeki w RPMFusion, więc po co?". Z drugiej strony, każdy krok w wersje "open" kodeków jest krokiem dobrym. Czas raz na zawsze wytrącić pewnej-grupie-innego-distro już i tak dość słabo działający (jeśli jeszcze w ogóle) argument "a my mamy kodeki od razu a wy nie".

 

VLC 3.0 już wyszło? Ciekawe co pozmieniali, chyba poszukam changelogu.

Ostatnimi czasy jednak, stwierdziliśmy z kolegą, że prawdopodobnie dużo lepiej do odtwarzania mediów używać czegoś na bazie mplayera. Na Wingrozę jest MPC-HC i faktycznie czuję, że lepiej się sprawdza. Na Linuksa jeszcze poszukuję jakiegoś "idealnego" rozwiązania (zawsze można MPC-HC przez Wine XD).

 

Posprawdzałem jeszcze kilka gier i już sam nie wiem jak mam to rozumieć:

- XCOM Enemy Unknown - jak wyżej, czarno na czarnym, tekstury niby są, ale są czarne jak czerń.

- Trine 2 - po za faktem, że trzeba uruchamiać w oknie, wszystko wygląda poprawnie i działa bez przycinek (na fullscreen przełącza na 25Hz odświeżanie i nic nie można z tym zrobić).

- Minecraft - 60 FPS, okazyjnie lekki spadek jak wczytuje kolejną porcję terenu, po za tym bez zarzutów.

- Terraria - nie sprawdzałem tak po prawdzie, ale jak Minecraft działa to co tu może nie działać?

- Unreal Tournament 2004 - Bez zarzutów, chociaż to akurat niewiele wymaga jak na dzisiejsze czasy.

- Xonotic - Bez zarzutów.

- Witcher 2 - Nie dotykam się tego "portu", to może tylko powiedzieć jak bardzo ten port jest zepsuty.

 

Konsola również utrzymuje, że OpenGL 4.1 pełną parą (more or less).

Nie wiem jaką grę mógłbym jeszcze przetestować by stwierdzić czy to wina "sterownika" czy może XCOM ma jakiś personalny problem ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomocy!

Pobrane pakiety zostały zapisane w pamięci podręcznej do czasu następnej pomyślnej transakcji.
Można usunąć pakiety z pamięci podręcznej wykonując polecenie „dnf clean packages”.
Błąd: Pakiet a52dec-0.7.4-19.fc24.x86_64.rpm nie jest podpisany
[root@localhost ~]# dnf system-upgrade reboot
Błąd: system nie jest gotowy na aktualizację
[root@localhost ~]# 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm...spróbuj bodajże...

yum upgrade

czy tam

dnf upgrade

Jak nie pomoże, trzeba będzie poszukać jakiś informacji w sprawie kluczy w Fedora 24.

 

EDIT #1

777 Postów, whee~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wszystko hula jak trzeba.

Nie można uruchomić sterów nVidii.

Zamiast "rdblacklist=nouveau" trzeba ustawić w opcjach kernela "rd.driver.blacklist=nouveau".

Ale to nic nie daje. Ani nouveau ani nVidia się nie ładują.

Moduł kernela dla nVidii zbudowany przez akmod, stery nVidii są, wersja X.org ta sama co w F23, przebudowanie initramfs tez nic nie daje, nie wiem, co co chodzi...

Na razie pracuję na kernelu 4.5.7 z F23, na nim stery nVidii działają OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie ale na siłę, gdyż wpisałem komendę żeby nie sprawdzać podpisów przy aktualizacji i wtedy poszło bez problemu i śmiga już F24 u mnie.

Ale nie wiem czy to rozwiązało problem docelowo.

Docelowo będzie lepiej :)

https://fedoraproject.org/w/index.php?title=Common_F24_bugs#rpmfusion-unsigned

https://kparal.wordpress.com/2016/06/22/package-xxx-is-not-signed-error-during-upgrade-to-fedora-24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowanie sprawdzania podpisów jest niebezpieczne:

1. Możesz zainstalować uszkodzony pakiet

2. Możesz zainstalować pakiet podstawiony przez kogoś 'życzliwego' kto zamierza pozwiedzać Twojego kompa.

Osobiście poczekam aż to naprawią  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowanie sprawdzania podpisów jest niebezpieczne:

1. Możesz zainstalować uszkodzony pakiet

2. Możesz zainstalować pakiet podstawiony przez kogoś 'życzliwego' kto zamierza pozwiedzać Twojego kompa.

Osobiście poczekam aż to naprawią  :ph34r:

Podpisywanie wcale nie rozwiązuje problemu do końca, bo dzięki niemu wiadomo kto pakiet zrobił, a nie czy nie rozwali nam systemu. Oczywiście dopóki każdy pilnuje swojego klucza prywatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...