Skocz do zawartości

Zdjęcie

C Kursy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stancol

Stancol

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 133 postów

Napisano 07 maj 2016 - 19:16

Znacie jakieś fajne kursy języku c. Internetowe lub książkowe, chciałbym po Polsku.
Dzięki
Jakbyście znali jakieś dobre kompilatory, to też poproszę.
CodeBlock jest nie dobry.
  • 0

#2 WalDo

WalDo

(prawie) Ekspert

• @Administrator
  • 11658 postów

Napisano 07 maj 2016 - 21:46

CodeBlocks to nie jest kompilator ;) Chodzi Ci jak mniemam o IDE a nie o kompilator?\
C czy C++?
Eclipse? Anjuta? NetBeans?

[EDIT]
Google nie masz czy Cię tam zbanowali? ;) http://xmodulo.com/g...-cpp-linux.html
  • 1

______________________________________________________________________________________
Nie udzielam porad poza forum. Kłóci się to z jego podstawową ideą powszechnego dostępu.

Registered user #374329

#3 Miszcz

Miszcz

Ekspert

• Użytkownicy
  • 757 postów

Napisano 07 maj 2016 - 23:41

Ja polecam książkę- Język Ansi C.  

• 1

Nie znam się, mam Maca.

#4 Leniwy

Leniwy

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 47 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:29

Jaki standard? Dla jakiej architektury? Dla systemów wbudowanych?

Jaki poziom chciałbyś osiągnąć

Swoją drogą jeżeli chodzi o code::blocks to nie uważam aby był nie dobry, mam z nim bardzo pozytywne doświadczenia

Jeżeli chodzi o kurs od podstaw wpisz w YouTube "KURS PROGRAMOWANIA C"

Chcesz zadania z C?

http://pl.spoj.com/

Platforma związana z algorytmiką ale generalnie bardzo dobra do nauki

Osobiście uważam iż CODE BLOCKS nawet do bardzo "niezawodnego" użytkowania bardzo się dobrze sprawdza

Jeżeli chodzi o czyste C to najbardziej efektywnie wykorzystuje się go w systemach krytycznych najwyższej niezawodności

nawet tych medycznych (patrz sprzęt medyczny). Zauważyłem po treści posta iż nie jesteś bardzo doświadczoną osobą pisząc na tym forum o takich rzeczach w ten sposób.

1) aby efektywnie wykorzystywać język C musisz poświęcić na niego bardzo dużo czasu i zrobić dużo zadań np. z platformy SPOJ

2) Jeżeli myślisz o wykorzystaniu komercyjnym to gdzie?

3) Jeżeli chcesz zrobić jakiś projekt to opisz go gdyż może lepiej wykorzystać język wyższego poziomu

Czyste C jest dobrze dla mikrokontrolerów np. na architekturze RISC/POWER/ARM gdyż możemy bardzo dobrze wykorzystać zasoby w systemach wbudowanych. Osobiście uważam iż jest to nisza, dużo częściej wykorzystuje się C#/Jave i jest dużo większe na to zapotrzebowanie.

• 1

#5 Stancol

Stancol

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 133 postów

Napisano 09 maj 2016 - 05:28

Ok, dzięki. Pomyślałem, zainstalowałem linuxa, zdobyłem trochę dośwadczenia. Pora iść krok dalej, czym właśnie miałbyć c. Czytałem, pytałem informatyków, mówili że c jest prosty i potem że wiele języków bierze z c przykład: c,d,c#,c++ itdd
Dzięki
  • 0

#6 Miszcz

Miszcz

Ekspert

• Użytkownicy
  • 757 postów

Napisano 09 maj 2016 - 18:03

C wcale nie jest taki prosty. Jeżeli nie masz doświadczenia w programowaniu zacznij może od czegoś innego np. Delphi/Pascal.Oczywiście wszystko zależny od twojej motywacji.

• 1

Nie znam się, mam Maca.

#7 rulezdc

rulezdc

Początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 09 maj 2016 - 19:37

Cześć

Proponowanie komuś Delphi/Pascal to jak cofanie się w czasie.

Prędzej niech się zajmie językami obiektowymi, lub skryptowymi typu: perl, python

Potem przesiadzie się na C, gdy będzie wiedział więcej o przydzilaniu pamięci itd

pozdrawiam

• 1

#8 antek11

antek11

Początkujący

• Nowi użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2016 - 12:14

C wcale nie jest taki prosty. Także dobre szkolenie by się przydało żeby płynnie władać językiem. Ja z C miałem tylko podstawy które na studiach złapałem, później znalazłem pracę gdzie C# był wymagany i przerabiałem kurs z eduweba. Bardzo konkretne materiały od podstaw także nie ma problemu z wdrożeniem się.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników