Skocz do zawartości

Najprecyzyjniejsza Aplikacja Do Mierzenia Czasu Sygnału Mikrofonowego


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Oto dość nietypowa sprawa. Jak najprecyzyjniej zmierzyć czas sygnału na wejściu mikrofonowym? Już spieszę z wyjaśnieniem. Mam fotodiodę PIN podpiętą do wejścia mikrofonowego właśnie w taki sposób:

8742223100_1465750061.png

Dzięki temu "podszywa się" pod mikrofon. Tzn. w momencie gdy pada na nią światło "przepuszcza" prąd nadając sygnał. I tu pojawia się problem, czym najprecyzyjniej zmierzyć ten sygnał? Próbowałem z programem Audacity, działa dobrze ale jest jedno małe ale- ma on wiele nieznanych mi ustawień jak "dzwięk do bufora" w milisekundach i "korekcja opóźnienia"(również w milisekundach). Czy ktoś mógłby mi polecić lepszy program lub wyjaśnić jak ustawić parametry w Audacity by jak najlepiej odczytać czas trwania sygnału(przekłamanie w czasie wystąpienia może spokojnie być, nie jest to parametr który nas interesuje, jedynie czas trwania). I czy można wyświetlić czas trwania odcinka w precyzyjniejszym trybie(standardowo w opcjach znalazłem do 1ms a przydało by się do 0.1ms)? Czy pozostaje zliczanie sampli i dzielenie przez ilość próbkowania karty dźwiękowej?

Pozdrawiam

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...