Skocz do zawartości

Zacinanie Dźwięku Fedora 24


Mati_17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zainstalowałem Fedorę 24 i mam problem z odtwarzaniem dźwięku.

Jeżeli poziom głośności jest ustawiony na max to dźwięk się przycina i rwie, jeżeli jest to np. filmik na YT to w parze z dźwiękiem rwie się także obraz.

Odkryłem, że gdy dźwięk w ustawieniach systemowych ustawię na ok. 50% głośności to sytuacja na jakiś czas sie poprawia, ale po kilkunastu minutach odtwarzania ponownie dźwięk zaczyna się przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie "żre" ci procka podczas odtwarzania ? - zapuść w konsoli "top" i zobacz. Jak ci film też rwie to raczej chyba głębsza sprawa. 

A co się dzieje jak zapodasz film na youtubie i wyłaczysz dzwięk - sciszysz na 0 - też rwie film czy leci normalnie do konca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem procesy i nie widzę nic co by obciążało procesor na tyle żeby działy się takie rzeczy z dźwiękiem. Fedora 23 chodziła elegancko, a po zainstalowaniu 24 od samego początku jest ten problem z przycinaniem się dźwięku i obrazu.

Jak całkiem ściszę dźwięk filmiku z yt to przycina się dużo rzadziej - ale jak puszczę samą muzykę w np. rythmboxie  to tez się niesamowicie tnie, a po przyciszeniu tak mniej więcej o połowę jest dobrze, ale tylko przez jakiś czas.

Mój sprzęt to:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ × 2

2,0 GiB RAM

Grafika to NVidia GeForce 9600 GT

Środowisko graficzne to Gnome Shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czekaj na update albo 

su -c "yum install gnome-logs"

Później w konsoli z konta root      gnome-logs

 

odpal muzyczke i patrz w logach na wszystkich zakładkach czy sie  nie pojawiają  jakieś błędy podczas przycinek odnośnie sprzetu i programów.

 

Na więcej nie mam pomysłów przy tak malej ilości danych ;)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...